Burdur'daki hentbol maçları kıran kırana geçiyor Burdur'daki hentbol maçları kıran kırana geçiyor

Burdur'da, Trafik Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Şehirdeki önemli isimler, trafik bilincini artırmak amacıyla bir araya geldi.

Şeker Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren bir yürüyüşle başlayan etkinliğe, Vali Türker Öksüz, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ve birçok emniyet ve jandarma personeli ile öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Öksüz, trafikte insan unsurunun önemine vurgu yaparak, bilinçlendirme, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine öncelik vereceklerini belirtti. Öksüz, ildeki araç sayısı ve trafik yoğunluğu hakkında da bilgi verdi.

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ise yaptığı konuşmada, trafik akışını güvenli hale getirmek adına yapılan çalışmalardan bahsederek, denetimlerin aralıksız devam ettiğini ve trafik kurallarına uymayanlara cezai işlem uygulandığını aktardı.

Konuşmaların ardından, Jandarma trafik, emniyet trafik, UMKE, İtfaiye ve AFAD ekiplerinin kullandığı ekipmanların sergilendiği bir alan gezildi. Protokol üyeleri daha sonra, trafik eğitim parkında bulunan bisikletlere binerek farkındalık oluşturmak için bir tur attılar.

Böylece, Burdur'da düzenlenen Trafik Haftası etkinlikleri, şehirdeki vatandaşları trafik kurallarına daha fazla dikkat etmeye teşvik etmeyi amaçladı.

Editör: Hatice Kübra Savaş