GündemManşetMÜTHİŞ YARIŞ (Borsa seçiminde üç aday yarışıyor)

2 sene ago

15 Nisan 2018 Pazar günü  Burdur’da son zamanların en heyecanlı, rekabet dolu bir seçimlerinden biri yaşanacak… İlimizin önde gelen sivil toplum, meslek kuruluşlarından biri olan Burdur Ticaret Borsası’nda başkanlık seçiminde üç liste yarışıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Burdur Ticaret Borsası’nda 383 üye sandık başında yeni dönemde görev yapacak başkan, yönetim kurulu üyeleri ile Meclis üyelerini belirleyecek.

Üç adayın yarıştığı Borsa seçimlerinin sonucu Burdur kamuoyunda büyük bir merakla bekleniyor. 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen, Yusuf Keyik’in dördüncü kez kazandığı Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (BUTSO) meslek komitesi, grup seçimleri tek liste olduğu için bir hayli sessiz geçmişti… Ticaret Borsası seçim süreci ise; BUTSO’daki seçimlerin aksine bir hayli hareketli geçiyor… 2013 yılındaki kongreden bu yana başkanlık görevini sürdüren mevcut başkan veteriner hekim Yılmaz Başar, 1999-2013 yılları arasında üç dönem Borsa başkanlığı yapan iş adamı Varollar A.Ş yönetim kurulu başkanı Baki Varol ile ilimizdeki Ülker- AK Gıda Sanayi A.Ş firmasının yöneticisi veteriner hekim Ömer Faruk Gündüzalp’in yarıştığı genel kurulda 383 üye, son sözü söyleyecek.

Burdur Ticaret Borsası binasında oy verme iş- lemi, bugün saat 09.00’da başlayıp, 17.00’de sona erecek. İki sandıkta toplam 383 üyenin oy verme hakkının bulunduğu seçimde, Borsanın üye yapısında ilimizdeki köy kooperatifleri belirleyici role sahip… Burdur Ticaret Borsası’nın 383 üyesinden 143’ü ilimizdeki köy kooperatifleri.

Kodlama : SadeMedia Interactive