ManşetSiyasetMüteahhitler Derneği ile Mimarlar Odası’nı ziyaret eden AK Parti heyetinden; “İmarda herkese eşit ve adil hizmet” vurgusu

12 ay ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ve İl Başkan Yardımcıları, Müteahhitler Derneği Başkanı Halil Özer, ile Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Özeş ve yönetim kurulu üyelerine ziyarette bulundu.

AK Parti’nin ziyaretlerinde, kentin imar sorunları gündemdeydi…

AK Parti İl Başkanı Mengi ile Belediye Başkanı Adayı Kurt yaptıkları konuşmalarda; imar uygulamalarında eşit ve adil hizmet vur- gusunda bulundular, imar işlemlerinde kişiye özel ilgi ve işlemlerin hızlandırılması gibi toleransların yapılmaması gerektiğini dile getirdiler.

Müteahhitlerin ve Mimarların sıkıntılarının farkında olduklarını belirten İl Başkanı Volkan Mengi, İmar’daki ruhsatların ve iskânların en az bir ay içerisinde verilmesi gerektiği ve imar planı düzenlemelerinin kişiye özel değil genel prensiplerde adil yapılması gerektiğini vurguladı. İmar işlemlerinde kişiye özel ilgi ve işlemlerin hızlandırılması gibi toleransların yapılmaması gerektiğini de işaret eden Başkan Mengi, herkesin inşaat ruhsat ve iskânının 1 ay içinde verilerek, kent ekonomisine bir an önce katkı sağlanması için destek olunması gerektiğini söyledi.

Cumhur İttifakı- AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “inşaat ruhsat ve iskân işlemleri kişiye özel değil, herkese eşit süre içerisinde ve adil bir hizmet verecek şekilde şehir ekonomisine bir an önce katkı sağlamasının önünün açılmasını gerekiyor. Biz Burdur’da her zaman görüştüğümüz Müteahhit ve Mimar arkadaşlarımızın anlattığı gibi imar planı değişiklikleri kişiye özel değil, herkese adil davranılan imar çalışmalarını hayata geçirmeliyiz. Alt yapı çalışmalarının ana organizatörü belediye olmalıdır. Su, Kanalizasyon, Telekom ve Elektrik gibi alt yapının tek bir yerden yani belediyeden organize edilmesi ge- rekiyor. Böylece tüm ekipler koordineli olarak çalışarak, alt yapı ve imar işlemleri kesintisiz ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive