AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Belediye Meclisi’nden geçen içme suyuna %25’lik zam kararına tepki gösterdi.

Mengi; “Aylardır her gün Burdur içmesuyu kesintileri yaşayan bazı mahallelerde tankerlerle içme suyuna ulaşmaya çalışan şehrimiz bir an önce bu sorunun çözülmesini beklerken şimdi evlerin de içme suyu hizmeti alamazken %25 ile ikinci bir zamla karşı karşıya kaldı.”dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin açıklaması şöyle:

“Değerli Burdur Kamuoyu ve Basın Mensupları, Yılbaşında 2021 yılı için Ocak ayında geçerli olmak üzere Katı atık tarifesini devreye sokarak suya dolaylı yapılan zamdan sonra dün Ağustos ayı meclisinde halktan gizleyerek ek gündemle CHP Belediye Yönetimi ALELACELE komisyona sevk edilmeden, konuşulmadan, musluklardan akmayan içme suyuna %25 ZAM yaptı.

TANKERLERDEKİ SUYA MAHKUM KALAN BURDUR!!

Aylardır her gün Burdur içmesuyu kesintileri yaşayan bazı mahallelerde tankerlerle içme suyuna ulaşmaya çalışan şehrimiz bir an önce bu sorunun çözülmesini beklerken şimdi evlerin de içme suyu hizmeti alamazken %25 ile ikinci bir zamla karşı karşıya kaldı.

ÇOK BÜYÜK ALTYAPI SORUNU VAR!!

7 yıllık CHP Belediyesi ŞEHİR İÇİ alt yapı sorununa hiç bir çalışma yapmadığı için %50 kayıp kaçağı önlemekte hiçbir çaba harcamamakta ve bu nedenle kuraklığın yaşandığı ülkemizde 2 yıldır içme suyu kaynaklarının verimsiz kullanılmasına sebep olunulmaktadır.

ALTYAPI ÇALIŞMASI YERİNE REKLAM BELEDİYECİLİĞİ!!

Ayrıca yeni su kaynakları konusunda hiçbir çalışma yapılmayarak şehrimizin içme suyu konusunda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bırakan CHP Burdur Belediyesi, görüldüğü üzere belediyeciliğin asli görevlerini (altyapı) yerine getirmekte bile çok aciz kalmıştır, Belediyecilik sadece Reklam belediyeciliği değildir. Hiçbir altyapı çalışması yapmadan ve yeni su kaynaklarını şehrimize kazandırmadan suya zam yapan CHP Beldiye yönetimini kınıyoruz!!! Takdir çok kıymetli Burdur Kamuoyunundur…”