Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı’na Murat Akbıyık yeniden seçildi.

İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimi İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Seçimde Ak Parti adayı Murat Akbıyık 17 oy, Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Niyazi Bülbül ise 5 oy aldı.

İl Genel Meclisi birinci Başkan Vekilliği’ne İbrahim Avcıl, İkinci Başkan Vekilliği’ne Ömer Okatan, Katip Üyeliklere ise Mehmet Hasyıldırım ile Hatice Dalgar seçildi.

İl Daimi Encümenliğine ise Halil Candan, Ömer Okatan ve Göksel Akça seçildi.

İl Genel Meclisi Başkanlığı’na yeniden seçilen Murat Akbıyık “31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerinde İl Genel Meclisi’ne seçildik daha sonra Meclis üyelerimizin takdiri ile Meclis Başkanlığı görevi tarafımıza tevdi edildi. Bugün yaptığımız toplantıda sayın meclis üyelerimizin oy çokluğu ile  meclis başkanlığı tarafımıza yeniden tevdi edildi. Bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın milletvekillerimize, Sayın Valimize, İl Başkanlarımıza, Genel Sekreterimize, birim müdürlerimize, mesai arkadaşlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Amacımız hizmet. Amacımız 193 köyümüze, hizmet etme noktasında elimizden gelenin fazlasıyla bütün meclis üyelerimizle birlikte, canla başla hiç bir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin çalışarak hizmet etmek. Bu şiarla yola çıktık. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapacak olduğumuz hizmetlerle tüm köylerimize çalışmalarımız sürecek. Rabbimin izniyle pandemi sürecini en hızlı bir şekilde atlatıp daha aktif ve verimli bir şekilde çalışmayı hedef biliyoruz. Bu şiarla yola çıktık. Ben bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen değerli meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.