Burdur Muhtarlar Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde merkez mahalle muhtarları ile merkez köy muhtarları Vali Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ile bir araya geldi.

Gönül Sofrası Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Vali Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Burdur Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aktaş ile merkez mahalle ve merkez köy muhtarları katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Vali Ali Arslantaş; “Mahallenizde yaşayan her ferdin her türlü talebine devlet namına ilk muhatap olan sizler vatandaşlar idare arasında çok mühim bir köprü konumundasınız.” dedi.

Arslantaş; “Göreve geldiğimiz günden beri Burdur’umuz için el birliği ile çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde ve varsa problemlerin çözümünde hatırı sayılır mesafe kat ettik. Karşılaşacağınız muhtemel sıkıntılarda doğrudan bana ulaşabilmeniz için daha önce sizlere şahsi telefon numaramı vermiştim. Kapımın siz muhtarlarımıza açık olduğunu bir kez daha yineliyorum” diye konuştu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Belediye olarak mahallelerde verdikleri iftar yemeklerini pandemi nedeniyle iki yıldır veremediklerini söyledi.

Ercengiz; “Bir sonraki yıl inşallah Allah izin verirse iftarlarımızı 35 mahallemizde muhtarlarımızın destekleri ile birlikte yeniden yapmayı planlıyoruz. Bu yıl bu alanda ayırdığımız bütçeyi gönüllü bağışçılarımızın katkıları ile ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini hepimiz biliyoruz. Yardımlaşmayla, birlik olarak her şeyin üstesinden geleceğiz buna inancımız her zaman olduğu gibi yine tamdır.” dedi.