Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Doğanbaba köyü muhtarı Ekrem Ay, muhtarlık dairesini EBA destek noktası olarak hizmete açtı. Doğanbaba Muhtarlığı tarafından 16 ilköğretim öğrencisine de 16 adet tablet hediye edildi.

Doğanbaba Köyü Muhtarlığı, koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim olarak devam eden yeni eğitim-öğretim döneminde tablet ve internet problemi olan öğrenciler için muhtarlık dairesini EBA destek noktasına dönüştürdü. Doğanbaba köyünde uzaktan eğitim alan 16 öğrenciye de eğitimleri aksamaması için tablet hediye edildi. Bu örnek davranış sonrası öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.

Doğanbaba Köyü Muhtarı Ekrem Ay; “Doğanbaba Köyümüzdeki 16 ilköğretim öğrencimize 16 adet tableti muhtarlık olarak hediye ettik. Eğitime verdiğimiz büyük önem sebebiyle evlerinde tablet ve internet problemi olan öğrencilerimize uzaktan derslerini gerçekleştirebilmeleri adına muhtarlık dairemizi EBA noktası olarak oluşturduk. Dairemizdeki kablosuz internet ağını güçlendirerek ücretsiz olarak çocuklarımızın hizmetine açtık. Öğrencilerimiz burada ders saatlerine göre dönüşümlü olarak derslerine katılacaklar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hayırlı olsun, eğitim hayatlarında sonsuz başarılar dilerim.” dedi.