ManşetSporÜniversite-MAKÜMuay Thai seçmeleri gerçek müsabakaları aratmadı

5 sene ago

Yapılacak olan Üniversiteler arası Kick Boks ve Muay Thai müsabakaları için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Takımı seçmeleri başladı.

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gös-terdiği Kick Boks ve Muay Thai seçmeleri Beden Eğitimi ve Yüksekokulu Spor Salonunda gerçekleşti. Resmi müsabakaları aratmayan seçmelerde sporcular kıyasıya mücadele etti. MAKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yönetimi Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Meriç Eraslan, Kick Boks ve Muay Thai dallarında toplam 150 üniversite öğrencisinin katıldığını dile getirerek 50 sıklette, 50 sporcu seçileceğini kaydetti. Seçmelerin büyük bir bölümünü tamamladıklarını kaydeden Eraslan, bölgesel ve ulusal müsabakalarda öğrencilerinin, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil etmeleri için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Kick Boks ve Muay Thai’nin Burdur’da çok kısa süredir faaliyet gösterdiğini ve hak ettiği seviyeye ulaşması için çaba gösterdiklerini söyleyen Eraslan, bu anlamda çalışmalar yürüten Muay Thai İl Temsilcisi Yunus Taşkesen’e destek olmaya çalıştıklarını, çalışmaların Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi çatısı altında da sürmesinde destek olan Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı’ya teşekkür etti.

Burdur Mücadele Spor Kulübünün de yak-laşık 20 sporcusunun da katılacağı dile getiren Kulüp Başkanı ve aynı zamanda  Muay Thai İl Temsilcisi Yunus Taşkesen ise ahlaklı spor-cular yetiştirmek için büyük çaba sarf ettiklerini kaydederek, üniversiteler arası yapılacak müsabakalara sıkı hazırlandıklarını kaydetti.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive