Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Temmuz ayında yayınladığı personel alım ilanı ile 53 yeni personeli bünyesine katıyor. Ülkemizin savunma sanayisine ve milli güvenliğine büyük katkı sağlayan MSÜ, bu alımla akademik ve idari kadrosunu güçlendirmeyi hedefl

Milli Savunma Üniversitesi 53 Personel Alımı Kılavuzu Temmuz Ayı

Yayınlanan kılavuzda, başvuru koşulları, istenilen belgeler, sınav tarihleri ve diğer önemli bilgiler detaylı bir şekilde açıklanıyor. Adayların, başvurularını yapmadan önce kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve belirtilen şartları taşıdıklarından emin olmaları büyük önem taşıyor.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

53 personel alımı, MSÜ'nün farklı birimlerindeki çeşitli pozisyonları kapsıyor. Alım yapılacak kadrolar arasında şunlar yer alıyor:

Akademik Personel: Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi gibi farklı unvanlarda görevlendirmek üzere akademik personel alımı yapılacak.

İdari Personel Alımı: MSÜ'nün çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere idari personel alımı da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda; memur, şef, teknisyen, tekniker gibi farklı pozisyonlar için başvurular alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Başvuru koşulları, her kadro için ayrı ayrı belirlenmiş olup, genel olarak aşağıdaki şartları içeriyor:

T.C. vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak.

Her kadro için belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora).

16 Yaşındaki Genç Yazardan Deprem Anıları 16 Yaşındaki Genç Yazardan Deprem Anıları

Alanında belirli bir süre deneyime sahip olmak (Kadroya göre değişiklik gösterir).

Yabancı dil bilgisine sahip olmak (Kadroya göre değişiklik gösterir).

Başvuru Süreci Nasıl İlerleyecek?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda MSÜ resmi internet adresi üzerinden yapacaklar. Başvuru sürecinin ardından, adaylar ön değerlendirme, yazılı sınav, sözlü sınav gibi aşamalardan geçecekler. Her aşamada başarılı olan adaylar, nihai sıralamaya göre belirlenerek işe alım hakkı kazanacaklar.

Başvuru kılavuzu

Kaynak: HABER MERKEZİ