İçişleri Bakanlığı’nın Mobil Eğitim Tırı Burdur’a geldi.

İçişleri Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde çocuklara trafik bilinci ve farkındalık oluşturulması amacıyla Türkiye’yi dolaşan Mobil Trafik Eğitim Tırında, Burdur Merkez TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu bahçesinde ilkokul öğrencilerine önce teorik eğitimin ardından akülü otomobillerle trafikte uyulması gereken kurallar hakkında eğitim veriliyor.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Fatih Akyol, “Cumhurbaşkanlığımızın genelgesi ile hayata geçirilen Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planının hedeflerinden birisi olan ilköğretim yaşındaki çocuklarımıza trafik bilincinin aşılanması, onlara trafik kurallarının öğretilmesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ileride trafikle ilgili daha da bilinçli olmasını sağlamak amacıyla Mobil Trafik Eğitim Tırı iki gün süreyle ilimizde olacak” dedi.

“11 okuldan yaklaşık 600 öğrenciye eğitim verilecek”

Akyol şunları söyledi; “İki gün süresinde toplam 11 okuldan yaklaşık 600 öğrenciye eğitim verilecek. Mobil Eğitim Tırında arkadaşlarımız trafik kuralları ile ilgili teorik eğitim veriyor. Dışarıda kurulan parkurda da çocuklarımızın trafik bilinciyle ilgili eylemsel olarak bu melekeleri alışkanlık haline getirmeleri sağlanıyor.”