ManşetMinik yüreklerden Kızılay’a anlamlı bağış

2 sene ago

USO İlkokulu 2-D Sınıfı öğrencileri ailelerinin verdikleri harçlıkları biriktirerek Kızılay Derneği Burdur Şubesine öğretmenleri nezaretinde gelerek teslim ettiler.

Sınıf Öğretmeni Mehmet Demiryüre; “Bizim haftada bir gün harçlık günümüz var. Haftada bir gün harçlıklarımızı harcıyor. Belirlediğimiz gün öğrencilerimiz kantine gidiyor ihtiyaçlarını görüyor. Bu hafta harçlıklarımızı harcamayalım hayırlı bir işe vesile olalım istedik. Öğrencilerimizle Arakan’daki Müslümanlara yardım edelim dedik. Tabi bizim planımız beklentimizin çok üzerinde gerçekleşti. Çocuklarımız bir haftalık değil bir yıldır biriktirdikleri harçlıklarını getirmişler. Buda beni çok duygulandırdı. Bu yaşta yardımlaşmanın, yardım etmenin önemini öğrendiler. Kızılay sadece ülkemiz değil Dünyanın her yerindeki yardıma muhtaç insanlara ulaştığı için bizde bağışımızı Kızılay’a teslim etmek istedik” dedi.

Kızılay Derneği Burdur Şube Başkanı İbrahim Ekici; “Bu anlamlı yardımdan dolayı çocuklarımıza ve öğretmenimize teşekkür ediyorum. Demek ki Türk insanı 7 den 70’e yardım konusunda dışarıda yaşayan kardeşlerimize karşı çok duyarlı. Hele hele bu minik çocuklarımızın duyarlılığı beni çok duygulandırdı. Anne ve babalarına da böyle bir hayır için çocuklarına yardımcı ve vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kızılay Derneği Burdur Şube Başkanı İbrahim Ekici Sınıf Öğretmeni Mehmet Demiryürek ve minik öğrencilere tekrar teşekkür ederek bağışlarının makbuzlarını vererek, Kızılay rozeti taktı.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive