Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Kardeşlik ve Gençlik Mini Dünya Kupasını, Rüya takım kazandı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerden oluşan takımların katıldığı ve Kent Merkezindeki bir halı sahada düzenlenen turnuvanın final maçında Türk öğrencilerin oluşturduğu Rüya takım, Azerbaycanlı öğrencilerin oluşturduğu Karabağ takımını 5-2 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz, Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Bulut ve Uluslararası Öğrenci Derneği Burdur Şube Başkanı Süleyman Çakıcı verdi.

Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği Şube Başkanı Süleyman Çakıcı, “Yaklaşık bir ay süren turnuvamızı bitirdik. Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğümüzle beraber yürüttüğümüz Uluslararası Gençlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında düzenlediğimiz turnuva için öncelikle İçişleri Bakanlığımıza, Valiliğimize, Rektörlüğümüze, turnuvaya katılan öğrencilerimize ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Turnuvada Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerden oluşan, Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan, Suriye, Somali ve Türkiye’den 6 takım mücadele etti.