GenelGündemManşetMilli Eğitim Müdürü Çay’dan gazetemize 24 Temmuz ziyareti ( 2020 LGS sonuçları Burdur’un eğitim başarılarını yeniden yakalama anlamında ümit veriyor)

3 ay ago

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ’24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel’i ziyaret ederek, Burdur’da ki basın çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

Burdur’un genç, enerjik kamu yöneticilerinden biri olan Çay, Yeni Gün Gazetesi ziyaretinde yerel basının önemine dikkat çekerken, Burdur’daki eğitim hamlesi hakkında da bazı bilgiler paylaştı.

Burdur’un 2000’li yılların başı ve ortasındaki SBS, OKS başarılarını hatırlatan ‘eğitim’de marka ve model kent olarak anılan Burdur’un eğitim potansiyeline vurgu yapan Emre Çay, bir yıldır geliştirdikleri projelerle Burdur’un eğitim kenti imajını, algısının yeniden güçlenmeye başladığını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) Burdur açısından çok olumlu sinyaller, işaretler verdiğini belirten Çay, ” 2020 LGS sonuçları Burdur’un eğitim başarılarını yeniden yakalama anlamında ümit verdiğini” sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive