Özel okullarda çalışan öğretmenlerin maaşları bir süredir gündemi meşgul ediyor. Konu ile ilgili açıklama, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde yapıldı! Maaşlar artacak mı?

Isparta'da sahibinin elinden kaçan koç, trafikte sürücülere zor anlar yaşattı Isparta'da sahibinin elinden kaçan koç, trafikte sürücülere zor anlar yaşattı

Gazeteciler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, Ak Parti Grup Toplantısı öncesinde şu soruyu yöneltti: "Özel okul öğretmen maaşları artacak mı?" Bakan Tekin'e aynı zamanda, özel sektör öğretmenleri tarafından yapılan eylemler de hatırlatıldı.

Özel Okul Öğretmen Maaşları Artacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı bir yandan, atanacak 20.000 sözleşmeli öğretmen konusuna yoğunlaşmışken, bir yandan da özel okul öğretmen maaşları ile ilgileniyor. Bakan Tekin aynı zamanda yeni müfredatı onayladı ve yeni eğitim öğretim yılı takvimini de imzaladı.

AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin'e, özel okul öğretmenleri tarafından yapılan eylemler soruldu. Tekin gazetecilere şu şekilde yanıt verdi:

"Özel okul temsilcileri ile bu konu hakkında görüşmelerimiz devam ediyor. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmek için çaba sarf ediyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ