EğitimManşetMilli Eğitim Bakanı Selçuk Burdur’da konuştu: “BÜYÜK SIÇRAMALAR İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

1 sene ago

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Burdur’da yaptığı konuşmada; “Hep birlikte Türkiye’nin daha yukarılara doğru tırmanması, daha büyük sıçramalar yapabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Bakan Selçuk,  16 Kasım 2018 Cuma günü Burdur Valiliği’ni ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı. Bakan Selçuk, Vali Hasan Şıldak’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gazi İlkokulu temel atma törenine katılan Selçuk, burada yaptığı konuşmada, temel atma törenlerini gördükçe eğitimin geleceği açısından çok daha umutlu hale geldiklerini belirtti.

İl il dolaşıp gerek hayırseverlerin gerekse Milli Eğitim Bakanlığı’nın yatırım bütçesi içerisinde inşa edilen okulların temel atma törenlerini adım adım takip ettiklerini vurgulayan Bakan  Selçuk, Gazi İlkokulu ve benzer okulların sayısının artmasının önemini anlattı.

Bakan Selçuk, “Bütün Türkiye’nin eğitim altyapısı bakımından şimdiye kadar geldiği müthiş ilerleme seviyesini daha da yükseltmesi ümidimiz. Son 16 yıldır yapılan eğitim kuruluşlarına yönelik hamleler gerek altyapı gerek dijital sistemler gerek öğretmen sayısı açısından yapılan bütün çabalar Türk eğitim sisteminin ciddi bir yere gelmesini sağladı. Bu aşamada bizim nitelikle ilgili çok daha farklı şeyler yapmamız için bir yol açılmış, fırsat verilmiş oldu. Ben Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk eğitim sisteminin Milli Eğitim Bakanlığımız vasıtasıyla çok daha ileri adımlar atacağına gönülden inanıyorum. Bunun için de bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin, toplumumuzun desteğine ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Vizyon 2023 dokümanı doğrultusunda, bu dokümanın gereğinin yerine getirilmesi için Türkiye’yi adım adım dolaştıklarını vurgulayan Selçuk, “Hep birlikte Türkiye’nin daha yukarılara doğru tırmanması daha büyük sıçramalar yapabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan’dan “büyük kale” istedi

Bakan Selçuk, Burdur’a, Ankara’dan bir ekiple geldiklerini vurgulayarak, kenti çok daha müreffeh, gelişmiş gördüğünü ve bundan mutluluk duyduğunu bildirdi. Temel atma töreninin ardından Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Selçuk, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Burada çocukların istek ve sorunlarını dinleyen Selçuk, “Elinizde sihirli değnek olsa ne yapardınız?” diye sordu. Bir öğrenci Bakan Selçuk’tan bisiklet, diğeri büyük bir kale, bir diğeri de bütün okulları yönetmek istediğini kaydetti.

Bakan Ziya Selçuk’tan “öğrenciler üşür” hassasiyeti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çok daha ileri hedeflere ihtiyaç olduğunu belirterek, “Ama bunu yapabilmek için önce ideallerimizin, hayallerimizin, inancımızın, cesaretimizin olması lazım. Eğer bunlar varsa emin olun çok daha ileri noktalara ulaşmak çok da zor değil.” dedi.

Bakan Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonu, Şirinevler Anaokulu ve 50 kişilik yemekhanenin bulunduğu toplu açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Selçuk, Ankara’nın ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da selamlarını Burdur’a  getirdiğini belirterek, eğitimle ilgili yeni vizyon 2023 programını açıkladıklarını ifade etti.

Eğitim sistemiyle ilgili başarı hikayelerini uzun uzun anlatmanın mümkün olduğunu vurgulayan Selçuk, Türkiye ile değil, dünya ile yarışılacağını bildirdi.

Türkiye’nin eğitim sisteminde şimdiye kadar yapılan birçok başarılarının üzerine yeni başarı hikayeleri koymayı hedeflediklerini aktaran Selçuk, şunları söyledi:

“Çok daha ileri hedeflere ihtiyacımız var. Ama bunu yapabilmek için önce ideallerimizin, hayallerimizin, inancımızın, cesaretimizin olması lazım. Eğer bunlar varsa emin olun çok daha ileri noktalara ulaşmak çok da zor değil. Bu amaçla da şehir şehir dolaşıyoruz. İlk geldiğimiz yerlerden bir tanesi de Burdur. Burdur hem üniversitesi hem eğitim kalitesiyle hem öğretmen okulundan gelen birikimiyle bizim öncelikle dikkate aldığımız şehirlerimizden bir tanesi. Bütün halkımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin çok büyük desteklerine ihtiyacımız var. Bunu hep birlikte başaracağız, yol alacağız. Burada yapılan tesisler önemli. Sabahleyin Gazi İlkokulu’nun temelini attık, ağustos sonunda bitmiş olacak. Bütün bunlar eğitimin altyapısının giderek çok daha mükemmel bir hale gelmesini sağlıyor.”

“İki de bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı?”

Alt yapıya yönelik yatırımların eğitimin kalitesini yükselttiğini anlatan Bakan Selçuk, birlikte başaracaklarını belirtti.

“Ciddi bir rüzgar var. Ben fazla uzatmak istemiyorum. İki de bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı? diye. Onları bekletmemek adına ben burada konuşmama son vermek istiyorum.” diyen Selçuk, Burdur’a her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını, bütün ihtiyaçları takip ettiklerini vurguladı.

Bakan Selçuk, Vali Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ile toplu açılışı gerçekleştirdi.

Hizmet binasını gezen Selçuk, Burdur Güzel Sanat Lisesi’nden öğretmen ve öğrencilerden oluşan senfoni orkestrasının gösterisini dinledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive