Tam kapanma döneminde çiftçi ve pazar esnafları AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’a ulaşarak mahsullerinin, ürünlerinin ellerinde kaldığını ve mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde taleplerini iletmişti.

Milletvekili Uğur’da mağduriyetlerin giderilmesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 8 ve 15 Mayıs tarihlerine denk gelen cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerini açık olacağını, vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verileceğini açıkladı.

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Alınan kararın çiftçimize, pazarcılarımıza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Milletvekili Uğur’un açıklaması şöyle:

“Her zaman hemşehrilerimizi dinlemeye ve onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tam kapanma döneminde çiftçi ve pazar esnaflarımız şahsımı arayarak mahsullerinin ve ürünlerinin ellerinde kaldığını ve mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde bizlere talepleri olduğunu belirtmişti.

Bu mağduriyetlerin giderilmesi için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 8 ve 15 Mayıs tarihlerine denk gelen cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek. Alınan kararın çiftçimize, pazarcılarımıza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

KÜÇÜK ESNAFLARIMIZIN TALEPLERİNİ DE İLETTİK

Ayrıca zincir marketlerde kapanma sürecinde satışı yasaklanan ürünlerin kapanma sonrası da satışının yasaklanmasının küçük esnafımız için hayati öneme sahip olduğunu da Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş’a ilettik.”