GündemManşetMİLLETVEKİLİ UĞUR: “BUCAK’IMIZ İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

6 ay ago

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile video konferans aracılığı ile toplantı gerçekleştirdi.

Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Koronavirüs sürecinde gelişmiş ülkelerin pek çoğu kriz karşısında çökerken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede olduğunu ispatlamıştır. Hatta pek çok ülkeye de destek vermiştir. Ülkemiz; güçlü sağlık sistemi, sosyal yardımlardaki başarısı ve zamanında alınan tedbirler ile birçok ülkeye örnek olmuştur. Bu zorlu dönemde ‘Sosyal Devlet’ ilkesinin gereğini yerine getirmiştir.”dedi.

Milletvekili Uğur; “Koronavirüs ile mücadele sürecinde Belediye Başkanlarımız ve ilçe teşkilatımızla video konferans yöntemiyle görüşme yapmaya devam ediyoruz. Belediyelerimizin nisan, mayıs ve haziran ayındaki İller Bankası kesintisi kaldırılarak covid-19 ile mücadele de Belediyelerimize, önemli bir kaynak sağlanmıştır. Bucak ilçemizde belediyemiz tüm imkânlarını kullanarak, koronavirüs ile mücadelede yapmış olduğu çalışmalar ve projelerle Sosyal Belediyecilik anlamında örnek bir ilçemiz olmuştur. Bu vesile ile başta Belediye Başkanımız olmak üzere gece gündüz demeden çalışan Belediye personelimize teşekkür ediyorum.

Bucak Belediyemizin taleplerini ilgili Bakanlık ve Genel Müdürlüklerimizi arayarak anında ilettik ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. İlgili kurumlarla yapılan görüşmeler sonrasında değerlendirmelerde bulunduk. Bucak Belediyemizin projelerinin ve taleplerinin yakından takipçisiyiz.

KÖY MUHTARLARIMIZ VE İL GENEL MECLİS ÜYELERİMİZLE KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

İl Genel Meclisi Üyelerimizle ilk olarak köylerimizde uygulan koronavirüs tedbirleri hakkında istişarelerde bulunduk. Daha sonrasında köylerimizin taleplerini ilgili kurumlara anlık görüşmeler yaparak ilettik. Biz, köylerimize çok değer veriyoruz. İl Genel Meclis Üyelerimizle ve muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Köylerimize yapılacak olan yatırımların yakından takipçisiyiz.” ifadelerine yer verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive