GündemManşetMilletvekili Özçelik’ten şehrimizdeki yeni TOKİ yatırımlarına; YAKIN TAKİP

4 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, şehrimizde uzun bir süredir gündemde olan, TOKİ’nin yapacağı yeni konut yatırımlarında son gelişmeler hakkında kamuoyunu yaptığı açıklamayla bilgilendirdi.

Depremevleri bölgesine yapımı planlanan üçüncü etap TOKİ konutları için resmi prosedürün işlemeye başladığını hatırlatan Özçelik, Burdur Belediyesi ile TOKİ yönetimi arasında imzalanan ptotokolün ardından müşavirlik çalışmalarının TOKİ bünyesinde devam ettiğini, İhale Daire Başkanlığı’nca Bozkurt Mahallesinde hak sahipliği değerlendirme, arsa ve konut tespitleri yapılması için önümüzdeki günlerde müşavirlik ihalesinin yapılacağını duyurdu.

Özçelik, Depremevleri’ndeki geniş çaplı konut yatırımının yanı sıra şehrin başka bölgelerinde de TOKİ konutları yapımı için TOKİ nezdinde girişimlerin sürdüğünü, Necatibey Mahallesi ile Burdur Antalya çıkışı, Üniversite yolu üzerinde Büğdüz yol kavşağında Hazine’ye ait arazilerinede TOKİ konutları yapılması uğraş verdiklerini açıkladı.

Milletvekili Özçelik, geçen aylarda TOKİ Başkanı Ergün Turan ve Başkan Yardımcısı Burdurlu Mehmet Özçelik’in talimatları ile Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile Burdur ilindeki kentsel dönüşüm alanlarını incelediklerini ve konut yapılmaya uygun arazileri kontrol ederek, imar durumlarını değerlendirdiklerini hatırlattı. Özçelik yapılan çalışmaları şöyle sıraladı:

“1-Bozkurt Mahallesi, Deprem Evlerinde boş olan arazilerde konut yapımı için Burdur Belediyesi ile TOKİ Arasında protokol imzalandı. Belediyemizin protokolü imzalamasından sonra müşavirlik çalışmaları için İhale Daire Başkanlığına sevk edilmiştir. Bozkurt Mahallesinde hak sahipliğide değerlendirme, arsa ve konut tespitleri yapılması için önümüzdeki günlerde müşavirlik ihalesi yapılacaktır.

2- Necati Bey Mahallesinde, (Manastır Mahallemizde) de TOKİ’den gelen heyetle gezilmiş, görüntüler alınmış ve imar durumları gözden geçirilmiştir. Belediyemizin de Meclis Kararı alması sonucunda TOKİ tarafından kentsel dönüşüm yapılması çalışmalarına başlanacaktır.

3- Burdur Antalya çıkışı, Üniversite Yolu üzerinde Büğdüz Yol Kavşağında Hazineye ait arazilerde TOKİ konutları yapılması için TOKİ Başkanımızın imzası ile Başbakanlık’tan Hazineden devir alınması üzerine resmi yazışmalar yapılmıştır. Şu anda Başbakanlık’tan onaydan çıkması için görüşmelerde bulundum.”

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur halkının yıllardır beklediği yeni TOKİ konutlarının yapılması için sıkı takibi devam ettireceklerini belirterek, tüm gelişmelerden vatandaşları haber etmeye ve vatandaşların isteklerini dile getirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive