AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’nde incelemelerde bulundu. Milletvekili Özçelik, ‘Mavinin tüm tonları burada’ diyerek Salda Gölü’nün temiz ve daha güzel olması adına yapılan girişimler hakkında bilgi verdi.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, dün Yeşilova ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Milletvekili Özçelik, Salda Gölü’nün Kayadibi ile Doğanbaba arasındaki Orman Evi’nde sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yaptı. Özçelik, canlı yayında Salda Gölü’nün güzelliğinden bahsederken daha temiz ve daha güzel olması adına yapılan girişimleri de anlattı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında Salda Gölü ile ilgili şunları söyledi;

“Salda Gölü’müz harika, mavinin tüm tonları burada”

“Dünya harikası Salda Gölü’müzdeyiz. Salda Gölü’müzün Kayadibi ile Doğanbaba arasındaki Orman Evi, Burdur İl Özel İdaresi tarafından çok güzel bir şekilde dizayn edildi ve vatandaşların hizmetine sunuldu. Bir zamanlar buraya geldiğimizde burası harabe bir vaziyetteydi. Şimdi halkımıza hizmet vermekte. Salda Gölü’müz harika. Mavinin tüm tonları burada. Salda Gölü’müzde sadece beyaz kumsalların olduğu kıyıda kumların korunması, Salda’nın korunması açısından önem arz ettiğinden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdaki Bilim Kurulu’nun da aldığı kararlar çerçevesinde göle giriş yasak. Ama gölümüzün tamamında, çevresinde ve sahilin en iyi olduğu Orman Evi’nin olduğu yerde vatandaşlarımızın göle girişleri uygundur. Özellikle son zamanlarda göle girilmiyor şeklinde ifadeler kullanılarak buraya gelişlerin azaldığını ifade edenler oluyor. Halbuki az önce söylediğim gibi sadece Salda Köyü’nün girişinden itibaren olan beyaz adalar dediğimiz kısımda o beyaz kumsalların, karstik yapıların kaybolmaması, zarar görmemesi için orada bir yasak getirildi. Onun haricinde Salda Gölü’müzün diğer taraflarında göle girişler serbest. Özellikle Millet Bahçesi’nin yapıldığı tarafta, Belediye Halk Plajı tarafı, Tabiat Varlıkları’nın olduğu yer. Harika bir manzara, harika bir görüntü. Buradaki düzenlemeleri görüyorsunuz. Hiçbir aracın göle yanaşmaması için dubalar konuldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız özel olarak Salda Gölü’nün etrafına çöp konteynerleri koydu. Aynı zamanda çöplerin toplanması için de çöp kamyonu vermişti. Salda Gölü’müzün korunması için ayrıca şu anda Yeşilova ilçemizin Atıksu Arıtma inşaatı devam ediyor. Aynı zaman da Doğanbaba’nın ve Salda’nın Atıksu Arıtma inşaatları devam ediyor. Bunlar İLBANK’tan ödenekleri ayrılarak takip ettiğimiz Salda Gölü’müzü daha güzel ve temiz tutma adına yaptığımız girişimler.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI