ManşetMilletvekili Özçelik açıkladı: DAĞ YOLUNA BÜYÜK YATIRIM

2 sene ago

Türkiye’de birbirine komşu iki il’in en yakın olduğu Burdur ve Isparta illeri arasındaki ula- şım alternatiflerinden biri olan halk arasında ‘Dağ yolu, Gelincik Yolu’ olarak bilinen, ‘Ispar- ta-Burdur Dostluk-Kardeşlik Yolu’ yeni düzenlemelerle çift yola dönüşecek, yeni proje ile yol 7 km daha kısalacak.

AK Parti Burdur Milletvekili Özçelik, Dağ Yolu’nun 2018 yılı yatırım programına alındığını duyururken, yol’la
ilgili teknik
 bilgileri, 
detayları
 paylaştı.

2018’de ihalesi yapılacak olan, 2020’ye kadar bitirilme- si hedeflenen Dostluk Yolu’nda Askeriye mevkiinde trompet tip köprülü kavşak, Gölet, Gelincik Giriş-Çıkış ve Yakaören olmak üzere 5 adet farklı seviyeli kavşak, Isparta girişi hemzemin kavşak ve 200 m uzunlu- ğunda 1 adet viyadük projelendirildi, yatırımın maliyeti 225 milyon TL.

Dağ Yolu’nun standartlarının yükseltilmesi, bölünmüş yola dönüştürülmesi Burdur ve Isparta illerinin birbiriyle daha da yakınlaşması, bütünleşmesi anlamına geliyor.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, BURDUR – ISPARTA DOSTLUK Yolunun 2018 yılı yatırım programına alındığı açıklayarak, proje ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

YAKLAŞIK PROJE MALİYETİ 225 MİLYON TL

Yeni proje ile 7 km yolun kısalacağını belirten Burdur Milletve- kili Bayram Özçelik; “Isparta ve Burdur illerini birbirine bağlayan mevcut  yolumuz 21 km’ dir. Yeni yapılan proje 14 km uzunluğunda 2×2 sıcak asfalt (BSK) kaplamalı bölünmüş yol olarak hazırlanmıştır.  Bu proje yapılan görüşmeler sonrası 2018 yılı yatırım programına alınmıştır. Projede Askeriye trompet tip köprülü kavşak, Gölet, Gelincik Giriş –Çıkış ve Yakaören olmak üzere 5 adet farklı seviyeli kavşak, Isparta girişi hemzemin kavşak ve 200 m uzunluğunda 1 adet viyadük projelendirilmiştir. 2018 Yılında ihale edilerek 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmekte olan projenin maliyeti 225 Milyon TL’dir. Yapım çalışmaları tamamlandığında güzer- gahta 7 km kısalma olacaktır” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive