TBMM İdare Amiri ve Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın soruşturmasının ilk duruşmasında Vefa Salman’a destek olmak için Yalova’ya gitti.

Yalova Belediyesi’nde Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen zimmet suçu ve resmi belgede sahtecilik soruşturmasında ilk dava başladı.

Burdurlu CHP kurmaylarından TBMM İdare Amiri ve Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de duruşmada hazır bulundu.

Yalova Adliyesi önünde bulunan Milletvekili Göker ve Başkan Ercengiz sosyal medya hesaplarından Vefa Salman’a destek mesajları paylaştı.

Milletvekili Dr. Mehmet Göker, paylaşımında “Hukuksuz bir şekilde görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanımız Sn Vefa Salman’a destek için Belediye Başkanımız Sn Ali Orkun Ercengiz ile birlikte Yalova adliyesindeyiz.Başkanımız acilen görevine iade edilmelidir.” ifadelerini kullanırken Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de ” Meclis Amiriz İlimiz Milletvekili Mehmet Göker ile birlikte Vefa Salman Başkanımızın duruşması için Yalova’ya geldik.” dedi.