ManşetSiyasetMİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ERMAN, CHP BURDUR İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILIYOR

6 sene ago

2014 yılında Mart ayında yerel seçimleri, Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimini geride bırakan Türkiye 2015 yılında genel seçime hazırlanıyor.

Haziran ayında yapılması planlanan Milletvekili genel seçimi öncesinde partiler seçim hazırlıklarına, planlamalarına şimdiden başlamış durumda.

Seçimin iddialı partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bugünlerde hareketlilik yaşanıyor.  2015 Genel seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de, Milletvekili olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandığı haberi medyada geniş yankı buldu. MYK’da son şekli verilecek genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte CHP’de en az 25 il başkanının Milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi bekleniyor          .

CHP’de bu tür haberlerin yaygınlaşmasıyla birlikte ilimizde de dikkatler CHP İl başkanı Süleyman Erman’a çevrildi. Beş yıldır CHP il başkanlığı yapan Erman, çeşitli platformlarda Milletvekili Aday Adayı olmayı planladığını açıklamış, siyasetteki yeni hedefinin Milletvekilliği olduğunu dile getirmişti… Birkaç gündür yaygın basında, ilimizdeki internet sitelerinde çıkan haberlerde, 2015 genel seçimleri öncesinde istifa edecek il başkanları arasında CHP Burdur İl Başkanı Süleyman Erman’ın da adı hep geçiyor.   Uzun zamandır Milletvekili adaylığı için adı kulislerde konuşulan Burdur CHP İl Başkanı Süleyman Erman, takvimin belli olmasının ardından Milletvekili aday adaylığı için önümüzdeki günlerde İl Başkanlığı’ndan ayrılacak.

Bilindiği gibi; CHP il kongrelerini 2015 genel seçimleri sonrasına ertelemişti. Erman’ın aday adaylığı için görevi bırakmasının ardından mevcut yönetimin içinden bir ismin kongreye kadar il başkanlığını sürdürmesi bekleniyor.

17 Ağustos 1974 Burdur doğumlu, 40 yaşındaki Erman, uzun bir süredir siyasetin içinde, CHP Burdur İl Örgütünün yakından tanıdığı bir isim… CHP’nin bütün kademelerinde görev yaptı. 1993 yılında Gençlik Kolları Başkanı olarak siyasi kariyerine başlayan Erman, il yönetim kurulu üyesi olarak iki dönem İl Sekreteri iki dönem İl Saymanı oldu. CHP Burdur Merkez İlçe Başkanlığı da yapan Erman, son beş yıldır il başkanlığı görevini yürütüyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive