GündemManşetSiyasetMHP’nin ilimizde aday adayları belli oluyor

5 sene ago

1 Kasım 2015 genel seçiminde MHP’de aday adaylığı heyecanı sürüyor. MHP’nin Burdur’daki aday adayları da belli olmaya başladı. Mevcut Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, 1 Kasım seçimi için MHP Genel Merkezi’nde aday adaylığı başvurusunu yaptı.

MHP’nin 1999 genel seçiminden sonra gerçekleşen üç genel seçimin ardından 7 Haziran 2015 genel seçiminde Burdur’dan vekil çıkarma başarısına imza atan Dursun’un yenilenen seçimde MHP’de ilimizde yeniden birinci sıra aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bucak’ta MHP ilçe başkanlığı görevlerini yürüten, 2011 genel seçiminde ikinci sıradan aday gösterilen, 7 Haziran 2015 genel seçiminde ise birinci sıra adayı olan Avukat Alparslan Dursun, 1 Kasım 2015 genel seçiminde bu başarının devamını göstermeyi amaçlıyor.MHP ‘Bucak stratejisi’nde Dursun’la yola devam etmeyi planlarken, Gölhisar cephesinden ise; Yılmaz Tunç’un aday adaylığı haberi geldi. Gölhisar ilçesinin sevilen bürokratlarından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yılmaz Tunç, MHP Genel Merkezi’ne aday adaylığı başvurusunda bulundu.

MHP’nin 7 Haziran 2015 genel seçiminde ilimizden ikinci sıra adayı Ali İsra Güngör, 1 Kasım seçiminde aday adaylığı başvurusunda bulunmadı. Burdur’da MAKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürütürken, bu görevinden ayrılarak aktif siyasete atılan MHP’nin Burdur ikinci sıra adayı olan Ali İsra Göngör, seçimlerin ardından kadrosunun bulunduğu Ankara’daki üniversite’deki görevine döndü. Ali İsra Hoca’nın 1 Kasım için aday adaylığı müracaatında bulunmaması, Gölhisar’dan Yılmaz Tunç’un başvuru yapması, MHP’de Alparslan Dursun’dan sonra ikinci sıra adayının Yılmaz Tunç olacağı ihtimallerini güçlendirirken, siyasi kulislerde de bu minvalde yorumlar ağırlık kazandı.MHP’nin üçüncü sıra adayı Tefenni eski Belediye Başkanlarından Metin Işıldar’ın da 1 Kasım seçimleri için aday adayı olmayı düşünmediği öğrenildi. MHP’nin Işıldar aday adayı olmadığı takdirde üçüncü sıraya yeni bir ismi koyması bekleniyor. Bu ismin de büyük bir ihtimalle Bucak ve Gölhisar sıralamasından sonra merkez orjinli, Burdur merkeze hitap eden bir aday olması bekleniyor.

Alparslan Dursun:

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur Milletvekili Alparslan Dursun Bey,1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Aday adaylığı başvurusunu Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne yaptı. Alparslan Dursun açıklamasında; “Ülkemize, Milletimize, Burdur’umuza ve siz değerli hemşehrilerimize hizmet için çıktığım bu kutlu, bir o kadarda zorlu yolda, vazife ve sorumluluğumun bilinciyle; 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Hayır dualarınız ve desteklerinizle İnşaAllah, Burdur’umuzu ve Ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun…” ifadelerine yer verdi.

Yılmaz Tunç:

MHP Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunu yapan Yılmaz Tunç’da sosyal medyadan şu sözlerle müracaatını duyurdu. “Ülkemize, Milletimize, Burdur’umuza ve siz değerli hemşehrilerime hizmet etmek için çıktığım bu kutlu, meşakkatli ve kutsal yolda, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Aday adaylığı başvurumu an itibariyle yapmış bulunmaktayım. Siz değerli hemşehrilerimin hayır duaları ve destekleriyle inşallah başaracağız.”

Kodlama : SadeMedia Interactive