ManşetSiyaset2019 yerel seçimlerinde; MHP’nin Burdur’da bütün, 15 seçim bölgesindeki adayları belli oldu

1 sene ago

2019 Mart yerel seçimlerinin iddialı partilerinden Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Burdur, Çanakkale, Çorum ve Kırklareli illeri ve 70 merkez ilçe, 54 ilçe ile 70 belde de daha belediye başkan adayları belirlendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Genel Merkezi Seçim Komisyonunun yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayıyla, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen belediye başkan adaylarına ilişkin önceki gün yazılı açıklama yaptı.

MHP’nin Burdur Belediye Başkanı Adayı Ziraat Mühendisi Uğur Şen oldu.

Yine büyük bir merakla beklenen, iki aday adayının kıyasıya yarıştığı Gölhisar ilçesinde ise MHP’nin başkan adayı Pancar Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz oldu.

Bir başka sürpriz gelişme de Çeltikçi ilçesinde oldu. Çeltikçi’nin AK Parti’li Belediye Başkanı, 2019 seçimlerinde aday gösterilmeyen Recep Aydın, MHP’nin Çeltikçi’den aday gösterdiği gisim oldu. İlimizin en büyük ilçesi Bucak’ta ise MHP Azmi Özkurt’u aday olarak açıkladı.

24 Haziran 2018 genel seçimlerine ittifak yaparak giren Cumhur İttifakı’nın iki partisi AK Parti ile MHP, 2019 yerel seçimlerinde de büyük şehirlerde sürdürdüğü iş birliğinin, Anadolu’da yansımadığı illerden biri de Burdur oldu.

MHP başta Burdur merkez olmak üzere bütün ilçeler ve beldelerde 15 seçim bölgesinde de belediye başkanı adayı göstererek, diğer partilerin yanı sıra AK Parti adayları ile de yarışacak.

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte yaptığı açıklamada; “2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Burdur merkez ilçe dahil olmak üzere 11 ilçe ve 4 beldede aday çıkararak üç hilali temsil edecek memleketimize ve milletimize faydalı olacak; ilkeli, dürüst ve üretken belediyecilik anlayışı ile hizmet edecek adaylarımızla demokrasi yarışında yer alarak il, ilçe ve beldelerin yönetiminde söz sahibi olacağız.” ifadeleriyle MHP’nin adaylarını değerlendirdi.

İŞTE; MHP’NİN 2019 YEREL SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI

BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI UĞUR ŞEN

 

ALTINYAYLA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI NAZIM SUBAŞI

AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI MEHMET TURGUT

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI ADAYI AZMİ ÖZKURT

ÇAVDIR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI SÜLEYMAN KAYACAN

ÇELTİKÇİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI RECEP AYDIN

GÖLHİSAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI NASUH EROĞUZ        

KEMER BELEDİYE BAŞKANI ADAYI SÜLEYMAN YAVUZ

KARAMANLI BELEDİYE BAŞKANI ADAYI FİLİZ TÜRKOĞLU

TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI ÜMİT ALAGÖZ

YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖMER ATASOY

 

KIZILKAYA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI İLKAY GÜNGÖR

KOCAALİLER BELEDİYE BAŞKANI ADAYI HALİT DAĞLI

SÖĞÜT BELEDİYE BAŞKANI ADAYI AYHAN YURDASİPER

YUSUFÇA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI HÜSEYİN ÖZARSLAN

Kodlama : SadeMedia Interactive