GenelMHP’de yeni il başkanı HİKMET ÖKTE

4 sene ago

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi geçtiğimiz hafta Burdur’da uygulamaya koyduğu fesihlerin ardından yeni görevlendirmelere başladı. MHP Burdur İl Başkanlığına Hikmet Ökte getirildi.

Burdur’da sigortacılık iş kolunda faaliyet gösteren Ökte, daha önce de MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde (1999-2002) il başkanlığı görevini yürütmüştü…

MHP Genel Merkezi 1 Mayıs 2016 Pazar günü Meral Akşener’in Burdur’a gerçekleştirdiği ziyarette, MHP Burdur İl Teşkilatı yöneticilerinin aktif destek vermesinin ardından il başkanı İbrahim Sakızcı ile merkez ilçe başkanı Atila Yeşilgöz ile yönetim kurullarını görevden almıştı…

MHP’de özellikle 1 Kasım 2015 genel seçimlerinden sonra başlayan liderlik ve kongre tartışmalarında Burdur’da Hikmet Ökte, Devlet Bahçeli’den yana tavır alan isimlerin başında geliyor. Ökte, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Devlet Bahçeli’yi savunan isimlerin arasında yer alıyordu…

YÖNETİME GİREN İSİMLER

MHP’nin yeni il başkanı Ökte, dün ilk açıklamasını yaparken, yönetime giren isimler de duyuruldu. “Fatih Öğütcü, Ünal Özilhan, Halil İbrahim Saktürk, Bekir Tuğrul, Hüseyin  Dereli, Ali Özyürek, Şükrü İretm, Rıza Önenç, Alihan Diken, Mehmet Akay, Ramazan Dal, Hasan Altay, Burhan Acar, Aydın Dönmez, Fatih Ekrem, Yasemin Batbay”

MHP’nin yeni İl Başkanı Hikmet Ökte açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Ülkemizin ateş çemberine alındığı, 14 senedir ülkeyi yöneten AKP’nin gaflet ve ihanetlerinin doruğa çıktığı bir dönemde, Türk Milliyetçileri ve Ülkücü Hareket’in omuzlarına yüklenen vazife her zamankinden daha ağırdır.Yüce Türk Milleti, Milliyetçi Hareket Partisi’nin fertleri olarak, birlik ve dirlik içinde ülkemizi ve milletimizi tehdit eden terörle mücadele edebilecek tek hareket olduğumuzun farkındadır. İçinde bulunduğumuz siyasi, askeri, ekonomik ve sosyal çıkmazlar, Türk Milletini iyice bunaltmıştır. Memleketimizde her gün şehit haberi ile gözyaşı akıtılmakta, iktidar ise kısır ikbal peşinde savrulmaktadır.

‘Alternatifsizlik’ yalanıyla, yeni Anayasa ve sözde başkanlık hevesi peşinde koşanlar, önlerindeki tek engelin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu çok iyi bilmekte ve partimiz üzerinde çeşitli kumpaslara girişmektedir.

Ülkücü geleneği, davanın kutsiyetini, lideri, teamülleri unutup ‘koltuk’ve sözde ‘iktidar”’hevesiyle Ülkücü kitleleri yönlendirmeye çalışanları milletimiz seyretmekte, ‘istiklal ve istikbal’imizin yegâne temsilcisi gördüğü Ülkücü Hareket’i yakından takip etmektedir.Liderimizin ileriye dönük her öngörüsü bütün gerçekliği ile ortadadır. Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Anayasa, terör, dış politika, ekonomi konularında dikkat çektiği sıkıntı ve çözüm önerileri ve iktidarın Güneydoğu’da Ülkücü Hareket kadrolarına sarılmaya başlaması manidardır.

Aziz Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası Türk milliyetçilerinin birlik ve dirliğine bağlıdır. Milliyetçi Hareket’in mensupları, Teşkilatında ancak ‘bir bayrak yarışı’ olarak telakki edilebilecek siyasi yarışı ile aylardır ülke gündemindedir. Halkımızın başka umudu bulunmamaktadır.Siyasi yapılanmamızda, kıymetli delegelerimizin şekillendirdiği Genel Merkezimizce ve Kongrelerimizce görev verilen  tüm kardeşlerimiz bir bayrak yarışı heyecanı içinde üzerine düşeni bugüne kadar hep yapmıştır.

MHP Burdur İl Başkanlığı görevini devraldığımız bugünden itibaren bütün Ülkücü camiayı, Milliyetçi Hareket Partisinin bütün üyelerini, ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kucaklayarak sadece ve sadece ‘kutlu davamız”’yolunda birlik ve dirlik içinde çalışacağımızı deklare ediyoruz.Hiçbir makam ve koltuk Türk Milliyetçiliği ve Turan hedefimizden daha kıymetli değildir. Yolumuz Başbuğ Türkeş’in yoludur…

Geçmişte Teşkilatlarımızda görev yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bütün dava arkadaşlarımızı kırgınlığa, ayrışmaya fırsat vermeden, daima istişare ve Ülkücü gelenek içinde çalışmaya, hukuk çerçevesi ve demokrasi içinde sürdürülecek kongre sürecinde ‘Ülkücü irade’nin tecellisi ve MHP’nin iktidarı için gayrete davet ediyoruz.”

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive