GündemManşetSiyasetMHP’de Tuğrul Türkeş’e büyük tepki!

5 sene ago

Çarşamba günü öğleden sonra siyaset gündemine bomba gibi düşen, büyük yankı uyandıran, MHP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş’in, Seçim Hükümeti’nde Bakanlık teklifini kabul etmesine, Burdur’daki MHP’liler de büyük tepki gösteriyor.

Tuğrul Türkeş’in seçim hükümetini kurmakla görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bakanlık teklifine ‘evet’ demesi, büyük bir sürpriz olarak karşılandı. Çünkü; MHP ve CHP, kurulacak olan Seçim Hükümeti‘ne Bakan vermeyeceklerini kararlı ve net bir ifadelerle kamuoyu ile paylaşmışlardı…

Gazetemiz Muhabiri Hacer Zeren’e konuşan MHP Burdur İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Tuğrul Türkeş’e sert çıkarak, MHP’den ihraç edileceğini, Tuğrul Türkeş’in ‘Türkeş’ soyadına ihanet ettiği suçlamasında bulundu. Bilindiği gibi; Tuğrul Türkeş, MHP’nin efsanevi lideri, Türk Milliyetçiliği fikrini siyasi hayatımıza taşıyan, büyük devlet adamı Alparslan Türkeş’in oğlu… MHP tabanı, MHP’li yöneticiler Tuğrul Türkeş’in tavrına ‘Türkeş’ soyadını taşımasından dolayı tepkinin dozu da sertleşti.

‘PARTİDEN İHRAÇ EDİLECEK’

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Tuğrul Türkeş’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünün daha önceden tespit edildiğini ve partiden kesinlikle ihraç edileceğini açıkladı.

SOYİSMİNE İHANET ETTİ

Gazetemize yaptığı açıklamada, Tuğrul Türkeş’in soyismine yakışmayan bir davranışta bulunduğunu ve bunun partilileri çok yaraladığını dile getiren MHP İl Başkanı Sakızcı, “Kendisi, Salı günkü il başkanları toplantısında zaten yoktu. Soyismine sahip çıkması gerekirdi. MHP’nin kurucu genel başkanı olan rahmetli Alparslan Türkeş Bey’in oğlu olması hasebiyle biz üzüntü duyduk. Başka biri olsa bu kadar üzüntü duyulmaz. Milliyetçi Hareket Partisi’nden önce soyismine ihanet etmiştir.” dedi.

Türkeş’in partiden ihraç edilmesinin gündemde olduğunun altını çizen Sakızcı, “Türkeş’in ihracı zaten duyulduğu zaman, genel başkan yardımcımız Semih Yalçın, derhal istifa etmesi gerektiğini, istifa etmediği için de, genel başkan partiden ihraç edilmesini istedi. Disiplin kurulu toplanmıştır, bugün ya da yarın ihracı gerçekleştirilecektir. Bu partiye ihanettir” diye konuştu.

BU OLAY PARTİMİZE OY KAYBETTİRMEZ

Ülkü Ocakları’nda yetişen bir il başkanı olarak, yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu ifade eden İbrahim Sakızcı, ‘Bu bizim partimize oy kaybettirmez,’ diyerek, MHP’nin erken seçimden daha fazla oy alarak çıkmasını beklediklerini söyledi.

MEVCUT SIRALAMA İLE ERKEN SEÇİME GİDİLEBİLİR

Erken seçim süreciyle ilgili partisinin yaklaşımı hakkında da gazetemize açıklama yapan İl Başkanı Sakızcı, “Erken seçim için genel başkanımızın konuşmasından, benim çıkardığım, MYK toplanacak. Konuşmasının arasından benim çıkardığım sonuç, mevcut sıralama ve listeyle seçime gidileceği sonucunu çıkardım.” dedi.

BURDUR’DA OYLARIMIZI ARTTIRIRIZ

MHP Burdur Milletvekili Avukat Alparslan Dursun’un, seçimden üç gün sonra tekrar sahaya çıktığını ve vatandaşlarla bütünleştiğini vurgulayan Sakızcı,” Bizim vekilimiz, seçimden üç gün sonra bütün ilçeleri gezdi, halkla bütünleşti ve performansını gösterdi. Bize sorulursa, ‘il başkanı ve yönetimi olarak sayın vekilimizle seçime gidilmesini steriz’. Biz Burdur’da oyumuzu arttırarak çıkarız ve bütün Türkiye’de de Milletvekili sayımız artar diye düşünüyorum. Çünkü, insanlar MHP’ye sahip çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive