Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte,  saha çalışmalarına da ağırlık veriyor.

Hatırlanacağı gibi; 2019 Mart yerel seçimlerinde MHP, Burdur’da üç ilçe (Tefenni, Çavdır, Çeltikçi)  üç belde (Söğüt, Yusufça, Kızılkaya) olmak üzere 6 yerde belediye başkanlığı seçimlerini kazanmıştı…

Burdur’un batısındaki MHP’li Belediyeleri ziyaret eden Ökte,  başkanların yerel yönetimler çalışmaları ve ilçeler hakkında bilgi aldı. Başkan Ökte, ilk ziyaretini Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’e gerçekleştirdi. Tefenni Belediyesi’nin üretmeye başladığı Off-Road aracı hakkında bilgi alan Ökte, “Ümit Başkan’ın bu girişimleri bizleri gururlandırdı.” dedi.

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte’nin ikinci durağı ise; Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper oldu. Geçtiğimiz günlerde karantinaya alınan belde’deki vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini ileten Ökte, “Söğüt, Burdur’un seracılıkta en önemli merkezi. Söğüt halkı çalışkandır. Sayın Başkanımız da gecesini gündüzüne katarak beldemize hizmet etmektedir. Bizler de Ayhan Başkanımızın yanındayız.” diye konuştu.

Başkan Ökte, ziyaretlerine Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan’ı ziyaret ederek devam etti. Çavdır Belediyesi’nin önem verdiği yol ekonomisinden faydalanmak için yaptığı çalışmaları değerlendiren MHP İl Başkanı Ökte; “Çavdır ilçemiz yaşanabilir ve ekonomik olarak güçlenen bir ilçe olarak gündeme geldi. Sayın Kayacan Başkanın bilgi ve tercübesi Çavdır’ımıza katkı sağlıyor. Bizlerde İl Yönetimi olarak Sayın Başkanın yaptığı çalışmalarla gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hikmet Ökte, dördüncü ve son ziyaretini ise Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özaslan’a gerçekleştirdi. Ökte;”Yusufça Belediyesi’nin yaptığı hizmetler sağlıklı yaşam desturu ile TOKİ bölgesinde yaptığı yürüyüş ve oturma alanları göz dolduruyor. Sayın Başkanımızın bu gayretleri bizleri fazlası ile memnun etti.” şeklinde konuştu.