ManşetSiyasetMHP, HER YERDE ADAY ÇIKARACAK

2 sene ago

2019 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasi partilerin seçim hazırlıkları hız kazandı. Yerel seçimin en çok konuşulan partilerinden biri olan, özellikle de geçtiğimiz günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla (AK Parti ile olan Cumhur İttifakı’nın sürdüğü, yerel seçimlerlede ise herhangi bir iş birliği- ittifakın yapılmayacağını ilan etmesi) seçim yarışının bir başka boyut kazandığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Genel Merkez Yöneticileri, Anadolu turlarıyla Teşkilatların nabzını tutuyor.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci başkanlığındaki MYK Üyeleri Necmi Yıldırım ve İbrahim Özbay’dan oluşan MHP heyeti, 3 Kasım 2018 Cumartesi günü  Burdur’a geldi, MHP Burdur İl Başkanlığını ziyaret ederek MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilimizdeki MHP yöneticileriyle görüştü.

Şekerci, basın mensuplarını yaptığı açıklamada, 2019 yerel seçimlerinde şu anda her ilde ve her ilçede belediye başkan adayı çıkaracaklarını söyledi. MHP Burdur İl Binasında konuşan Şekerci; “bugün Genel Başkan Yardımcıları ve ben Genel Sekreter Yardımcısı olarak 3 il’de bulunuyoruz. Yarın da 3 il’de daha bulunup İl Teşkilatlarımızın bütün kademeleriyle istişare edeceğiz. Bunların en önemli ayaklarından bir tanesi önümüzdeki yerel seçimler. MHP’nin yerel seçimlerde yol haritası zaten önceden başlamıştı… Adaylarımızı Teşkilatlarımızda hızlı bir şekilde belirleyerek yol haritasını en sağlıklı oluşturmak üzere Burdur’dayız. Milletin partimize teveccühünü yerel seçimlerde de, yerel adaylarımızla da görüp taçlandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive