Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13. Olağan Burdur İl Kongresi 25 Ekim 2020 Pazar günü yapıldı.

Kongrede, tek liste halinde yapılan seçimde, Hikmet Ökte yeniden Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı seçildi.

Uzay Çatı altında düzenlenen kongreye MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durğun, Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, MHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Yusufça Belediye Başkanı Yusuf Özarslan, Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Sertbaş, Kemer Belediye Başkanı İsmail Onay, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Isparta, Burdur Merkez, Ağlasun, Tefenni, Çavdır, Söğüt, Gölhisar Kadın Kolları Başkanları, Delegeler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve partililer katıldı.

Davetlilerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye göre oturma düzeni aldığı kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu.

Tek liste ile gidilen kongre sonucunda Hikmet Ökte yeniden başkanlığa getirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, yaptığı konuşmada; “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin takdiriyle 31 Ekim 2018 yılından bu yana yürütmüş olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanlığına tekrar aday olma şerefine erişmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Ben ve teşkilatım her daim hazır ve nazır bir şekilde Sayın Genel Başkanımızın emrinde olduğumuzu tekrar beyan etmek istiyorum. Ülke olarak pandemi kaynaklı zor günler geçirmekteyiz. Bu zor günlerin son bulmasını, milletimizin bir an evvel toparlanmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İçinde bulunduğumuz bu süreçte yalnızca sağlık çalışanlarımızı ve devletimizin çabasıyla değil millet olarak topyekün bir çabanın neticesiyle aşılacaktır.İnancım odur ki, Türk milleti olarak göstermiş olduğumuz tavır tüm dünyaya örnek teşkil edecek ve kısa sürede koronavirüs insanlığa karşı yenilecektir. Lidemiz Devlet Bahçeli beyefendinin önderliğinde teşkilatım olarak inanmış neferlerle çıktığımız bu yolun zaferi yakındır. Düşüncemiz ayaklarımız yerden kesilmemek şartıyla yıldızlara buluşabilmektir. Yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş. Bu yolda önümüze çıkacak olan her türlü zorluğa dayanışma ile yeneceğiz. Hedefe varırsak ne mutlu varamasak dahi bu hedef yolunda can vermekle bize nice kutlu bir dava. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı milli ruhun esasına dayanan Cumhur İttifakına kesin suret ile bağlı olduğumuzu bildirmek istiyorum. Siyasi hesapların bir kenara itilip millet için birlik olmanın gerekliliği ile pekişen bu ittifakı hayat görüşümüzde harmanladık. Bu bağlamda 31 Mart yerel seçimlerinde Burdur Merkezde, Cumhur İttifakı için çalışmalarda bulunduk. Aynı adaylarla girdiğimiz 14 seçim bölgesinin 6’sını kazanarak Burdur’da teşkilatımızla birlikte bir ilke imza attık. Yükümüz geçen yıllara göre daha ağır. Boynumuzdaki vebal katlanmıştır. İş olmadan aş olmaz, lakin vatan olmadan da hiçbir şey olmaz. Değerli dava arkadaşlarım vakit bir olma vaktidir.” ifadelerini kullandı.

MHP Burdur İl Başkanlığı 13. kongresinde yeniden İl Başkanlığa seçilen Hikmet Ökte’nin yönetimi; Gültekin Oktay, Adnan Kaya, Abdurrahman Arıkan, Ramazan Erkan, Adem Tevent, Mustafa Gün, Veysel Ar, Süleyman Yavuz, Mustafa Akbal, Hüsnü Canbaz, İsmail Bozkurt, Erdem Güler, Yaşasın Büyükalan, Oktay Yarlığan, Hayrettin Ayar, Yusuf Savaş, Süleyman Sağlam, Özkan Arazlı, Hüseyin Dinç, Hakkı Şen’den oluşuyor.