DOLAR 19,0586 0%
EURO 20,3959 0.58%
ALTIN 1.204,45-0,96
BITCOIN 5353871,59%
Burdur
11°

AÇIK

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

MHP BURDUR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

MHP BURDUR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

ABONE OL
3 Aralık 2022 13:44
MHP BURDUR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. MHP Burdur İl Binasında gerçekleşen törende birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı. MHP Burdur Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifada eden Hikmet Ökte görev bayrağını Gültekin Oktay devretti.

Hikmet Ökte, MHP Burdur İl Başkanlığı görevine başlayan Gültekin Oktay’a hayırlı olsun dileklerini iletirken birlik beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Devir teslim töreninden sonra basın açıklamasında bulunan MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay ise şunları söyledi;

“Ülkücü için, ülküsü ve davası uğruna çalışmanın nihayeti yoktur”

 “Varlığını Türk varlığına adayan, gücünü Yüce Türk Milletinden almış, Asil Türk Milletinin şanlı mazisinin ve atisinin yılmaz koruyucusu, Türk Dünyası’nın umudu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olabilme şerefine ulaşabildiğimiz için hep gurur duyduk ve duymaktayız. Cennetmekan Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş Beyefendi; ‘Türk Töresinin diğer bir şartı, toplum uğruna her çeşit fedakarlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini Millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir’ buyurmuştur. Türk vatanı ve Türk Milletine kendini adamış, Türk’ün bekası için yedi düvelle savaşan, önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben diyerek Cennetmekan Başbuğumuzun sözlerine harfiyen uyarak kendini Milleti için feda eden Asil bir lidere sahip olmanın gururunu da hep yaşadık ve yaşamaktayız. Türk Dünyası’nın bilge lideri Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin olurları ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın Beyefendi’nin tebliğleriyle, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edilmiş bulunmaktadır. Görevi devraldığım ülküdaşım ve dava arkadaşım Hikmet Ökte başkanım İl Başkanlığı görevinden, 2023 Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunabilmek için ayrılmıştır.  Elbette Ülkücü için, ülküsü ve davası uğruna çalışmanın nihayeti yoktur.

“Cumhur ittifakı, 2023 seçimlerinden de alnının akı ile çıkacak”

Kıymetli başkanım Hikmet Ökte de ülküsü ve davası için dün olduğu gibi bugün de davasının ve Bilge Liderinin yanında, emrindedir.  Şahsım ve partimiz adına kıymetli Hikmet Ökte başkanıma bugüne kadar yaptığı çalışmalar için şükranlarımı sunuyor, çıktığı yolda muvaffakiyetler diliyorum.  2023 Seçimleri Ülkemiz ve Milletimiz adına bir dönüm noktasıdır. Vatandaşımız, ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanmaya çalışılan oyunları görmekte, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanları çok iyi bilmektedir.  Milletimizin umudunu kırmaya çalışanlar, hain pazarlıklarla Milletin kaderiyle oynamaya kalkışanlar, başta Savunma Sanayisi olmak üzere, sağlıkta, ekonomide, teknolojide ve buna benzer birçok alanda ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler, 2023 seçimlerinde Milletimizden gereken cevabı alacaktır.  Cumhur ittifakı, 2023 seçimlerinden de alnının akı ile çıkacak ve Türk Milleti’nin gelişmesine, refahına, huzuruna karşı olanlarla mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir.  Milletimiz; bozgunculara, bölücülere, ipi başka yerde olanlara fırsat vermeyecektir.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi, gün küslük, dargınlık zamanı değildir. Gün, Yüce Türk Milleti ve Yüce Türk Milleti’nin bekası için birlik olma zamanıdır.  Ülkemiz ve Milletimizin kaderini, terörist bozuntularıyla cilveleşenlerin eline bırakamayız, bırakmamalıyız. Bu minvalde Burdur’umuzda, herhangi bir sebeple darılmış, kırılmış, küskün vatan ve ülke sevdalısı büyüklerime, kardeşlerime bir kez daha seslenmek istiyorum. Gelin Türk Milleti için beraber olalım. Gelin Türk’ün bekası, mutluluğu, huzuru, refahı, geleceği için birlikte olalım. Gelin kendi ikbali ve menfaatinden başka bir şey düşünmeyenlere, teröristlerle kol kola yürüyenlere karşı beraber mücadele edelim. Gelin Türk düşmanlarına fırsat vermeyelim. Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Cumhur ittifakı, Türk Düşmanlarıyla, Türk’ün bağımsızlığına karşı olanlarla savaşırken, gelin bu Milli Mücadelede beraber olalım.  Yüce Allah’ın izniyle Cumhur ittifakı olarak 2023 seçimlerinden üstün başarı ile çıkacağımızdan en ufak bir şüphemiz yoktur.  Ancak yolumuz uzun ve çetindir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da, Ülkemiz ve Milletimiz için var gücümüzle mücadele edeceğiz. 27 Aralık günü ölüm yıldönümünü anacağımız merhum Vatan Şairimiz Akif’in dediği gibi; ‘Yeis haramdır, yeis küfürdür. Çalışalım, Çalışalım, Çalışalım.’ Sözü Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tüm Burdur Teşkilatlarının şiarı olacaktır.”

Burdur MHP İl Binasında gerçekleşen devir teslim törenine Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Çeltikçi Belediye Başkanı Adnan Bilkay, Burdur Ülkü Ocakları Başkanı Abdurrahman Arıkan, Turkav Başkanı Ayhan Mete, Türk Sağlık Sen Başkanı Mehmet Bostan, MHP merkez ilçe Başkanı Adnan Kaya, Kamu-Sen Burdur Başkanı Orhan Akın ve parti üyesi vatandaş katıldı.

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP