Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur İl Başkanlığı dün düzenlediği iftar programında vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Yaşam Merkezinde düzenlenen İftar Programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. İftar yemeği ile birlikte Tasavvuf Müziği konseri eşliğinde semazenler gösteri sundu.

Din görevlisi tarafından yapılan yemek duası sonrası Vali Ali Arslantaş ve MHP İl Başkanı Hikmet Ökte konuşma yaptı.

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

Vali Arslantaş ise yaptığı konuşmada, “Bu mübarek ayın bu kutlu vaktinde sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tuttuğunuz oruçların kabul, ibadetlerinizin makbul, ecir ve sevabınızın ziyade olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Bin geceden hayırlı olduğu bildirilen mübarek Kadir Gecesini de geride bıraktık. İnsanoğluyuz. Çoğu kez günlük telaşlardan vareste bir yaşamın olduğunun ayırdına varamadan, Ömer Hayyam’ın ifadesiyle her gündoğumunun “Elinde fenerle gelen bir hırsız” olduğunu fark edemeden bir gün daha eksiliyor ömürden. Mustafa Kutlu Yoksulluk İçimizde adlı kitabında, yaşam pusulası şaşmış, talih usturlabı bozulmuş bir kahramanını: “Hayatın, indirimli satışlardan bir süveter almaktan öte manaları olduğunu nereden bilecek” sözleriyle eleştirir. Kıssadan hisse almak gerekirse, ömrümüzden yontulan her gün ile birlikte, kaçınılmaz sona yaklaştığımız hakikatini ıskaladığımız, çokça vakidir. Ramazan öyle bir lütuf, merhamet ve rahmet ayıdır ki cennetin kapıları ardına kadar açılırken cehennemin kapıları kapatılır, dahası şeytanlar zincire vurulur. Müslüman gönüller af ve mağfiret ikramıyla mükafatlandırılıp hakikat, hidayet ve hikmet ihsanıyla taltif edilirler. Bu kutlu günler aynı zamanda iç muhasebe yapmamız için bir fırsat, tefekkür vasıtasıyla akıp giden hayat ırmağını samimiyetle gözden geçirmemiz için bir imkandır. Ramazan, yardımlaşmanın bereketi, dayanışmanın belirleyeni, hatırlamanın ve gönül almanın bedestenidir.” dedi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, konuşmasının devamında şunları söyledi;
“Siyasi görüşlerimiz, inancımız, hayattaki önceliklerimiz farklı olabilir. Kimse kimseyle aynı düşünmek, olaylara aynı açıdan bakmak, aynı fikirleri taşımak zorunda değil. Bununla birlikte muhatabın derdinin ne olduğunu dinlemek, empati kurmak, topyekûn refaha erişmek için farklılıklarımızı bir kenara bırakıp müşterek değerler etrafında kenetlenme erdemini göstermek gerekir. Kardeş olma bilincinin kurumsallaştığı bir vatan, Bilge Kağan’ın “Ey Oğuz beyleri işitin: Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir?” hitabına muhatap olacaktır. Dirliğimiz bozulmadıkça, uhuvvetimiz dağılmadıkça, muhabbetimiz azalmadıkça hiçbir hasmın gücü bize tesir etmeyecektir. Mühim olan kalplere dokunabilmektir. Önceliğimiz insan olmalıdır. Karşılığını yalnız Allah’tan umarak, çalınmadık kapı, hatırı sorulmadık yurttaş, başı okşanmadık yetim bırakmamak her kişinin değil er kişinin işidir. Halis niyetle bu babayiğitliği gösterebilenlere selam olsun. Rahmet, marifet ve bereket ayı Ramazan’ın artık son demlerini idrak ediyoruz. Bu ayda alışkanlık haline getirdiğimiz paylaşma, yardımlaşma, hoşgörü ve sabır gösterme hasletlerinin bundan sonra da hayatımızın bir parçası olmasını İnsanın cemali, sözünün güzelliğidir. Kıymetli dostlar, Allah ile gönül arasında perde yoktur. Marifet, nefsi silmek değil, bilmektir. Sabır öyle bir iptir ki, sen kopacak sanırsın, o gittikçe güçlenir. Sen bitecek sanırsın, o gittikçe çoğalır. Oruçlu iken Allah”a misafirsin; sana gökyüzü sofrası yakışır! Sen, bu mübarek ayda cehennemin kapısını kapadın! Böylece sen, cennetten binlerce kapı açarsın! Topraktan, ateşten, sudan, rüzgârdan dikilmiş olan beden hırkasını çıkar, at! Şeytanın bütün hileleri, tedbirleri, bütün okları, oruç kalkanına çarpar, kırılır diyor, hepinize ailelerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömür diliyorum. Allah’a emanet olun”

Programa başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdür V. Gökhan Körük, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Bucak Tacaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ve vatandaşlar katıldı.