GündemManşetSiyasetMHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte: “Türk Milleti, tarihte olduğu gibi; bu zor süreci de vatan aşkıyla aşacak”

2 ay ago

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte açıklama yaparak, koronavirüs ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.
Ökte, Türk Milletinin bu zor süreçten çıkacağına olan inancını da belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli hemşehrilerim; İlk olarak Çin’ in Vuhan Kenti’nde görülen ve kısa sürede tüm dünyada etkisini gösteren ve hızla yayılan COVID – 19 virüsü tüm çabalara rağmen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA Beyefendinin bildirdiği üzere ülkemizde de görülmüş olup, can kaybına sebep olmuştur. Öncelikle hayatını yitiren vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, hasta vatandaşlarımıza da tez zamanda şifa diliyorum.

COVID- 19 virüsü öldürücü etkisinden çok, yayılma hızıyla kötü bir ün yapmış bulunmakta. Öyle ki insandan insana bulaşabilir durumundan daha vahim olarak virüsün maddeden de insana bulaşabilme kabiliyeti mevcuttur. Ama şu da unutulmamalıdır ki virüsler taşıyıcı bulamadıkları ortamda yapılarına göre bir müddet sonra fonksiyonlarını kaybederler. Bu yüzden virüsün yayılmasındaki hızlılık insan kaynaklıdır. Elimizdeki son verilere göre hayvandan insana geçen bir virüs vakası yok. Ama virüsler konakladıkları canlı sonrası karakter de değiştirebilmektedirler. Bu da bizi ilerideki daha vahim sonuçlar için endişelendirmektedir.
Aziz vatandaşlarım; bizler pek çok savaş görmüş, kıtlıktan çıkmış, ortak hafızaya sahip bireylerden oluşan bir milletiz. Bu zor günlerin istisnasız hepsinde tek bir kaygıyla bir arada durduk: Vatan aşkı.
Bugün de aynı kaygıyı gütmeliyiz. Yardimlaşmanın virüsten daha çok yaygın olması gereken günlerden geçiyoruz. Devletimizin aldığı tedbirler neticesinde ticari ortak yaşam alanları faaliyetlerini durdurmuş bulunmakta. Bu da pek çok sektörü etkilemiş vaziyette. İyileştirme çalışması olarak yayınlanan pakete ve bankaların faaliyetlerini olumlu buluyoruz ama bunların hepsi belli bir derinliğe kadar can simidi olacaktır. Asıl olarak vatandaşlarımızın kendi aralarında ki tutumları bizi düze çıkaracak. Bakın Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisinde ne diyor: Komşusu açken tok yatan bizden değildir.
Evet kıymetli hemşehrilerim devletimize güvencemiz tam olmakla beraber önümüzü de görememekteyiz. Ama bu elimizdekini saklayacağımız manasına da gelmemelidir. Saklarsak aç kalırız, bölüşürsek tok oluruz. Herkes evinin önünü süpürürse sokak tertemiz olacaktır. Maddi ve manevi olarak zor geçen bu günlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta sokak hareketleridir. Gerek dış, gerekse içimizdeki ajanlar bu durumu fırsat bilip halkı galeyana getirmeye çalışabilir. Biz hukuk devletiyiz, her işleyiş anayasayla sabittir. Birbirimizin hakkını gasp etmemek için bu tür provokatif eylemlere izin vermemeliyiz. Unutulmamalıdır ki devlet varsa millet hürdür.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanım Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendi de her zaman olduğu gibi bu süreçte de millet faydalı çalışmalarını süddürmekte. Bizler de Burdur İl teşkilatı olarak bu süreçte üzerimize düşen her türlü vazifeyi yapmaya hazırız. Tüm İlçe ve Belde teşkilatlarimıza da talimat vermiş bulunmaktayım. Dezenfekte çalışmaları ve gıda yardımlarımız devam etmekte.
Son olarak yaşlı vatandaşlarımız bizim yaşayan tarihimizdir. Özellikle onlara karşı saygılı olmalıyız. Olabildiğince evden çıkmayalım ve kişisel temizliğimize önem verelim, bulunduğumuz ortamı sık sık havalandıralım.
Sözlerime son verirken Cenab- ı Allah’ tan ülkemiz üzerindeki bu buhrandan bizi kurtarması niyaz ederim. Biz güclü bir devletiz bunu da atlatacağız Allah’ ın izniyle. Cümleten sağlıklı günler dilerim. Esen kalın.”

Hikmet ÖKTE
Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı

Kodlama : SadeMedia Interactive