GündemManşetMEYDAN’DA YENİ YIL KUTLAMASI

6 sene ago

Burdur, yeni yıla modern dünyada, büyük kentlerde olduğu gibi, meydan kutlamasıyla girdi. Şehrimizde ilk defa kentin ana merkezi Cumhuriyet Meydanında Burdur Belediyesi’nce yılbaşı kutlaması organize edildi.

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdikleri, liseli, üniversiteli gençlerin eğlenceli dakikalar yaşadıkları etkinlikte; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in gençlerle bütünleşmesi geceye damgasını vurdu.

Genç Başkan, gençlerle eğlendi

30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde, kampanya sürecince Ercengiz, sıkça gençlik temasını işlemiş, ‘genç başkan’ sloganı en öne çıkan seçim sloganlarından biri olmuştu… Gençlere olan yakın ilgisini bu tür etkinliklerde, konserlerde ortaya koyan Başkan Ercengiz, meydandaki yılbaşı kutlamasında sahnede gençlerle birlikte eğlenerek, dans ederek ‘farklı bir politikacı’ olduğunu gösterdi.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdikleri, liseli, üniversiteli gençlerin eğlenceli dakikalar yaşadıkları etkinlikte, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gençlerle bütünleşti…

 

Burdur Belediyesi tarafından organize edilen yılbaşı kutlamasına vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl kutlamasında gençler gecenin geç saatlerine kadar doyasıya eğlendi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yeni yıla ailesi ve personeli ile Cumhuriyet Meydanında girdi. Başkan Ercengiz öğrencilere ailelerinden uzak olduklarını ama bir arada olduklarını söyleyerek, 2014 yılının kendileri için Burdur’da değişim yılının başlangıcı olduğunu vurguladı.  2015 yılında Burdur değişimini hep birlikte yaşayacaklarını kaydeden Ercengiz, öğrencilere ve vatandaşlara istedikleri sürece en iyisini başaracaklarını ifadelerine yer verdi.

Gece saat 23.59’u gösterdikten sonra son 10 saniyeyi öğrenciler ve vatandaşlar ile geriye sayarak 2015’e adım atan Ercengiz, 2015’in daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok sevgi, daha çok sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive