ManşetSiyasetCHP BURDUR İL BAŞKANI OSMAN GÖK:‘Mevzu Burdur ise, bizim için gerisi teferruat’

2 sene ago

Yerel seçimlere bir yıla kala şehir merkezinde siyasi tansiyon yükselirken, AK Partililer ile CHP’liler arasındaki karşılıklı açıklamalar, söz düelloları devam ediyor.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın önceki gün Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i eleştiren açıklamasının ardından, sert karşılık bu kez Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı Osman Gök’ten geldi. CHP Burdur İl Örgütü’nden yapılan açıklamada, Başkan Ercengiz ve Burdur Belediyesi icraatlarına sahip çıkılırken, Burdur Belediyesi’nin AK Parti’li başkan zamanında iyi yönetilmediği, bugün karşılaşılan sorunların pek çoğunun on yıllık süreçteki hatalardan kaynaklandığı ileri sürüldü.

“Mevzu Burdur ise bizim için gerisi teferruattır” de- nilen açıklamada; AK Partili yöneticilere çeşitli sorular yöneltildi.

CHP’nin açıklamasında dikkat çeken bir diğer nokta da, basın kuruluşlarına gönderilen fotoğraflar oldu. CHP İl Başkanı Osman Gök ve CHP heyetinin yapımı tamamlanamayan Kültür Merkezi inşaatından çektirdikleri görsellere yer verilerek, AK Parti Merkez İlçe Teşkilatının 6 Mart Kent Meydanı projesi – eski Otogar sahasındaki Kamyon Garajı temalı açıklamasına da Kültür Merkezi üzerinden göndermede bulunuldu.

CHP İl Başkanı Osman Gök’ün yazılı açıklaması şöyle: “Öncelikle Burdur Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 2014’ten bu yana yerel yönetimde gayretli çalışmalar yürüten belediyemize yapılan sistemli saldırıların halkta karşılığı olmadığını sevinerek izlediğimizi belirtmek isteriz.

Kendi dönemlerinde yapımı yılan hikayesine dönen ve halen daha yargıda dosyası bulunan ‘Otogar’ ile ilgili suçlayıcı açıklamalar yapan Akp il örgütüne Burdur halkının tokat gibi cevabının ardından, panikle şirkete promosyon olarak aldırılan aracı konu yapıp, halkımızı yanıltmaya çalışan yöneticilerine birkaç şeyi sormak isteriz;

– Döneminizde resmen batırdığınız Belediyemiz Şirketleri için de açıklama yapacak mısınız?

– Onca kaybına rağmen şirketleri düze çıkartıp artıya geçiren, sizin alelacele götürdüğünüz “Asfalt Kazıma Aracı”nın yerine yenisini Burdur Belediyesi bünyesine ve Burdur’umuza kazandıran şirket yöneticilerimiz ve Belediye Başkanı’na teşekkür edecek misiniz?

– 6 Mart günü sözde açılışını yaptığınız kamyoncu garajı ile uğraşacağınıza ‘Kamyoncu Esnafımızın’ sorunlarını çözebilecek adımlar atacak mısınız?

-Kendi döneminize ait ödenen yalnızca ‘Kamu Borcunun’ üçte biri ile “6 Mart Kent Meydanı Projesi”nin yapılabileceğini biliyor musunuz?

– Göz göre göre beceremediğiniz tüm projeler içinde Kapalı Spor Salonu, Yüzme Havuzu ve Belediyemizden devralınan yaklaşık bir buçuk yıldır çivi çakılmadığı gibi şu anda da halk sağlığını tehdit eden uyuşturucu bağımlılarına yataklık yapan “Kültür Merkezi”nin açılışını da yapacak mısınız?

– 3 metre daraltıp, bağlantılarını kapattığınız “Çevre Yolu”nun, 5 senedir bitiremediğiniz, onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği ve yaralandığı ‘Fethiye Yolu’nun da açılış kurdelesini kesecek misiniz?

– 7 Mart 2018 de Belediye Başkanımız tarafından kalem kalem yanıtlanan sorulara yanıt verecek misiniz?

– Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapıcı olmaya gayret ederken, Belediyemize kazandırılan aracı eleştirmek yerine Cumhuriyetin kazanımlarından olan ve Burdur’a can veren “Şeker Fabrikası” satılırken neden susuyorsunuz?

-Burdur’ da tarım ve hayvancılığın en büyük kazanımı olan satılmaması için mücadele ettiğimiz ve edeceğimiz Şeker Fabrikamızı kaybettiğimizde Burdur’ a neyi taahhüt edeceksiniz? Satılsın dediğiniz Fabrikamız yarın giderse halkımızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

– Yaklaşık 3 aydır kapalı olan besicinin can damarı ‘Hayvan Pazarı’nı da aynı özveriyle açacak mısınız?

– 2002 den bu yana Burdur’umuza üretime katkı koyabilecek hangi ‘Kamu Yatırımı’ yaptınız? Kaç yurttaşımıza istihdam yarattınız?

-10 yıllık yerel iktidarınızda kamulaştırmalara 1 TL bile ödemediğiniz alanda TOKİ ile yapılan sözleşmeden 118 Konut’ u satarak cebinize koyduğunuz 11 Milyon TL’yi de harcayıp, Belediye Şirketleri ile birlikte bıraktığınız Milyonlarca TL borcun hesabını bu halka verebilecek misiniz?

– Yapılan ancak 1,5 senede yıkılan(!) Otogar’ın ve kesin kabulü bile yapılamayan ‘Bedesten Çarşısı’nın, Burdur gerçeği ile uyuşmayan ‘ucube’ çatısı ile ‘Salı Pazarı’nın ve defalarca onarılan ‘Kongre ve Sergi Salonu’nun hesabını nasıl vereceksiniz?

– Burdur Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili olduktan sonra 4 yılda yapılanlar nelerdir diye soracak mısınız?

– Tamamı ‘kredi kullanılmadan’ yapılan “Katlı Otopark, Sultanderesi Hizmet Kampüsü ve Market Çok Amaçlı Salon Kompleksi” ile birlikte döneminize ait ödenen 32 Milyon TL kamu borcu ve tüm bu borca rağmen alınan ’56 İş Makinası, Kamyon, Kamyonet ve Araç’ için Belediyemize teşekkür edecek misiniz?

Bugün itibariyle yaşadığınız paniğin nedeni, yerelde zaten kazanamayacağınızı anladığınız gibi genelde de kaybettiğinizin farkında olmanızdır.

Son olarak Burdur halkının takdirini kazanan çalışmalara Belediye Başkanımız her gün bir yenisini eklemeye devam ederken, geçmiş döneme ait sökük dikik ile hızımızı kesmeden halkımıza hizmete devam edecek bir Burdur Belediyemiz var.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar partisinin milletvekillerinden Burdur’ a yapılacak yatırımların önünü açmasını ve yapılacak bütün yatırımlara Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız ile beraber destek olacağımızı bildirir, Burdur’ da yerel yönetimde yapılan işlerin desteklenmesini gerekliliğini tekrardan hatırlatırız. Mevzu Burdur ise bizim için gerisi teferruattır…”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive