Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ankara ve çevresinde Temmuz ayı boyunca etkili olacak gök gürültülü sağanak yağışlar konusunda uyarıda bulundu. MGM'nin son raporuna göre, şiddetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Bu nedenle vatandaşların dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması önem taşıyor.

Halk Uyarıldı: Yağışlar Şiddetlenebilir!

Bartın'da İşkur Personel Alımı Yapacak Bartın'da İşkur Personel Alımı Yapacak

Ankara ve çevresindeki illerde beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar saatlerce sürebilir ve ani sel riski oluşturabilir. Meteoroloji yetkilileri, özellikle su baskını ve sel riskine karşı vatandaşların hazırlıklı olmaları gerektiğini vurguladı. Yoğun yağışların trafiği olumsuz etkilemesi muhtemel. Bu nedenle sürücülerin yavaş ve dikkatli gitmeleri, su birikintilerine karşı özellikle dikkatli olmaları gerekiyor. Şiddetli yağışlar nedeniyle oluşabilecek trafik kazalarına karşı sürücülerin dikkatli olması önem arz ediyor.

MGM, Ankara ve çevresindeki iller için günlük hava durumu güncellemeleri sunacak. Vatandaşlar, güncel hava durumu bilgilerini takip ederek gerekli önlemleri alabilirler. Bu uyarılar doğrultusunda, halkın gök gürültülü sağanak yağışlara karşı hazırlıklı olması ve olası olumsuzluklara karşı tedbirli davranması büyük önem taşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi