EğitimManşetMermer blokları arasında halk oyunu öğreniyorlar

4 ay ago

Türkülerle oyunların iç içe olduğu Burdur’da her tür- künün, her havanın bir oyunu vardır. Bunun en özgün örneği Teke Yöresi türküleri ve oyunlarıdır. Teke havasının çoğunluğu oyunludur ve yörenin en tipik oyunu zeybektir.

Uzun yıllardır ilimizde mermer sektöründe hizmet veren Burdur’un tanınmış iş adamlarından Çiçek Mersan İşletmecisi Orhan Çiçek, fabrikasında işçilerini motive edebilmek, onlarla sosyal aktiviteler yaparak birlik ve beraberliği pekiştirmek amacı ile haftanın üç günü fabrikasında halk oyunları kursu düzenliyor.

Halk Oyunları Eğitmeni Eşref Yurdasiper’in verdiği halk oyunları kursuna Çiçek Mersan’da çalışan bayan, erkek olmak üzere yaklaşık 20 personel katılıyor.

İş Adamı Orhan Çiçek, “ İş yerimizde birlik ve beraberliği pekiştirmek, birlikte sosyal faaliyetler gerçekleştirmek ve günün yorgunluğunu, stresini atmak için böyle bir uygulama başlattık. Gerçekten çok güzel bir kurs oluyor. Hem eğleniyoruz, hem de yöresel ürünlerimizi Eşref Yurdasiper gibi değerli bir eğitmen eşliğinde öğreniyoruz. Personelimiz eşleri ve çocukları ile gelerek bu kursa katılıyorlar. Kurstan sonra da hep birlikte sohbet edip, çay kahve içme imkanı buluyoruz. Çünkü gün içerisinde çalışma saatlerinden dolayı pek görüşme imkanımız olmuyor çalışanlarımla.

Böylelikle onlarla da birlikte olma ve bir şeyleri paylaşabilme imkanı buluyorum. Herkes bu kursa zevkle geliyor ve çok memnun” diye konuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive