Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Çalışma hayatında çalışma barışını sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda açlık ve yoksulluk sınırı arasında kimsenin kalmaması ve refah sınırında ücret almasını sağlayabilmemiz gerekiyor.” dedi.

Yalçın, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Lavanta Tepesi Otel’de düzenlenen teşkilat buluşmasında, Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşunun 30’uncu yılı vesilesiyle vefa buluşmaları tertip ettiklerini söyledi.

Ali Yalçın, “Memur Sen ailesi yola çıktığı 30 yıl öncesinden bu güne kadar gelinen nokta itibariyle niyet hayr olduğu için akıbet hayr oldu. Dün memur sendikasından bir numara olmaz, memurun sendikası mı olur, sendikacılık işçi işidir diyerek memur sendika kursa da bir işe yaramaz deyip havlu atanların hilafına samimi atılan adımlar, kararlı yürüyüşler gelinen nokta itibariyle Uluslararası Çalışma Örgütünde işçi, memur, Türkiye’deki tüm emekçi kesimi temsil ettiği ve memur sendikacılığının Türkiye’deki bir numarası odluğu bir zemine getirdi bizidiye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi;

“Önce inanmak lazım, siz inanıyorsanız sizinle yürüyecekler vardır. Rahmetli Erbakan Hoca’nın mekanı cennet olsun. ‘inanç, tekeden süt çıkarır’ derdi. Siz inanırsanız, varsa bir iddianız, bir idealiniz ve yolunuz haksa sizinle beraber yolculuk edecekler çıkacaktır. Memur Sen ailesi yola başladığı dönemde hangi ortamda, hangi iddia ve gereklilikle yola çıktığını çok iyi biliyorum. Biz Türkiye’de Sendikal alanı köhne bir zihniyetin sopası, korsan gemilerin limanı olarak kullanıp Milletin değerleriyle, medeniyetiyle kavga edip, Uluslararası yapıların taşeronluğuna soyunup, içerde topuk selamı ile ihale alıp, sokağı karıştırıp mikser görevi görüp antidemokratik süreçlerin tetikleyicisi pozisyonunda bulunup demokrasinin yanında, millet iradesinin yanında durması gerekirken, darbecilerin, gücün yanında saf tutup bu millete bedel ödetenlerin ortaya koyduğu saçmalığı dünyadaki anarşist sendikacılığı Türkiye’ye taşımaya çalışıp, şiddetin, anarşinin, vandalizm ve illegalitenin Sendikal eylemlerde boy gösterdiği o kirli fotoğrafların bize sevimsiz gelişinden ve bizim mesafe koyuşumuzdan, kaynaklı sorulan sorunun bizim kitabımızda yeri var mı olduğunu biliyorduk. Bizim diğerlerine göre sendikacılık değil, değerlerine göre sendikacılık deyişimiz bir slogan, hamaset değil bir hakikatin altını çizmek, bu ülkede sendikacılığın kendi medeniyet köklerine yaslanıp, kendi değerlerinden beslenerek Anadolu’nun kabul görmüş değerlerini baş tacı ederek 30 yıllık mücadele tarihinde hiç bir zaman milleti karşısına almayıp, milletle ters düşmeyerek derdi millet, yeniden güçlü medeniyet iddiası ile yola yürüyen entelektüel bir kapasite olarak Memur Sen ailesi gelinen süreçte sendikal alana ilişkin yeni bir sayfa açmasının huzurunu, gururunu yaşarken, geldiğimiz noktaya hamt ediyoruz. şükrediyoruz. Ama önümüzde alacağımız mesafeler var.”

Toplantıya AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Memur Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut, Sendika Şube Başkanları ile sendika üyeleri katıldı. Toplantının sonunda Memur Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut, Ali Yalçına plaket takdim etti.