KültürManşetSağlıkMelih Hoca’nın Balkanlar’da Burdur’u tanıtma çabaları sürüyor

2 sene ago

Burdur’da yaşayan Rumların, Balkanlar’da izlerini süren, yaptığı araştırmalarla 1925 yılı mübadele sonrası Burdur’u terk eden Rumların izini Selanik bölgesinde bulan, bu ailelerin Burdur sevgilerini ortaya koyan Çanakkale Savaşları ve Balkanlar Bölgesi Uzmanı Melih Asaroğlu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Batı Trakya gezisinde ünlü doktor Hüseyin Baltacı ile buluştu.

BALKANLARIN GÖZDESİ TÜRK DOKTORU “DR. HÜSEYİN BALTACI”

Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Batı Trakya bölgesinde yer alan İskeçe kentinde ve çevre ülkelerde adından sıkça söz ettiren İskeçe Yüksek Tahsilliler Derneği Asbaşkanı Dr. Hüseyin Baltacı, dahiliye biliminde geliştirdiği tıp tekniği ile Avrupa’da 6 doktor içerisinde yer alıyor.

Baltacı’nın İskeçe’deki muayenehanesi Türk, Yunan ve her milletten hastaya hizmet veriyor. Helicobacter Pylori isimli bakteri ile ilgili özel çalışmaları bulunan Dr. Hüseyin birçok hastalığın kökeninin Helicobacter Pylori isimli mikroba dayandığını, bu mikrobun çok akıllı hareket ettiğini ve henüz aşısının geliştirilemediğini belirtirken, bu mikroba karşı geliştirmiş olduğu özel tedavi teknikleri ile hastalarına şifa kaynağı oldu.

“HASTALIKLARI ÖNCEDEN HABER VEREN CİHAZ”

Dr. Hüseyin Baltacı tedaviye başlamadan önce Ural Şamanlarının kullandığı tıp tekniğinden esinle Rus tıbbının geliştirmiş olduğu ve genellikle de uzaya gönderilecek astronotların hastalıklarının önceden keşfine yarayan cihazı kullanıyor.

Dr. Hüseyin Baltacı 4 dakikalık bir tarama ile kişinin organ geçmişinde, hangi hastalıkla karşılaşmış? o andaki mevcut durumu ve gelecekte de hangi hastalıklarla karşılaşabileceğini tespit ediyor ve buna göre bir tedavi uyguluyor. Oldukça sıra dışı ve etkili bu yöntemle, hastalıkların teşhis ve tedavisi bir hayli kolaylaşıyor.

“DOKTORUN ANTROPOLOJİ ve GENETİK İLGİSİ”

Atatürk’ün 1935 yılında dillerin ana kaynağının Türkçe olduğu ve buradan türemiş olduğunu belirten Güneş Dil teorisi üzerine de yoğun mesai harcayan Dr. Baltacı, Türklerin genetik kökeni ile boyların gensel ve karakter özellikleri üzerine de oldukça ilgi gösteriyor. Hastalara uyguladığı tedavi tekniklerinde bu yönleri de göze alan Dr. Hüseyin Baltacı yapaçağı çalışmalarala adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

“DR. HÜSEYİN BALTACI BURDUR’U ZİYARET KAPSAMINA ALDI”

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Batı Trakya turunda Çanakkale Savaşları ve Balkanlar Bölgesi Uzmanı Melih Asaroğlu, Doktor Hüseyin Baltacı, Burdur’un tarihsel zenginliğinden bahsetti ve kendisini Burdur’a davet etti. Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel ile de telefonda görüşen Dr. Hüseyin Baltacı bu teklife sıcak baktığını, Burdur’u ziyaret etmek istediğini belirtti.

“DOKTORUN ZİYARET PLANI İLİMİZ ADINA BİR KAZANIM”

Burdur’u ziyaretinde ileri tıp tekniği ile tedavi yönetmlerinden bahsedecek ve ilgili hastalara hizmet verebilecek olan Dr. Hüseyin Baltacı, aynı zamanda Helicobacter Pylori, bunun yanı sıra Türk Dili ve Türklerin genetik kökeni hakkında bir de konferans vermeyi planlıyor olması, Burdur’un kültür dağarcığına katkı sağlayacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive