EğitimGündemKültürManşetMehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin LYS başarısı

5 sene ago

Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi ilk mezunları ile büyük başarıya bir imza attı. Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi 2015 yılında 90 öğrenciyle ilk mezunlarını verdi, LYS’de ilk binde 2 derece elde etti.

Bilindiği gibi; Sosyal Bilimler Liseleri son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan gözde eğitim kurumlarından biri. Sayısal alanda çok başarılı olan öğrenciler Fen Lisesi’ni tercih ederken, sözel alanda öne çıkan başarılı öğrenciler de Sosyal Bilimler Lisesini tercih ediyor.

Burdur’a 2010 yılında kazandırılan Sosyal Bilimler Lisesi, eski Sağlık Koleji ve Hastane binasında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştı. Daha sonra Burdur’a pek çok eğitim kurumu kazandıran Uzal ailesi Sosyal Bilimler Lisesi yapımını da üstlenmişti. 2014’te yeni ismini ve yeni binasına kavuşan Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi 2015 YLS’de adından söz ettirmeyi başardı.

Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Okan, bu sene ilk mezunlarını verdiklerini ve ilk üniversite sınavı heyecanını yaşadıklarını söyledi. LYS’de de ilk bine 2 öğrencilerinin girdiğini bildirdi. Okan, “İlk mezunlarımız olmasına rağmen ilk bine 2, beş bine 6, on bine 11, yirmi bine 27 ve otuz bine 39 öğrenci ile Eşit Ağırlık (TM) alanında öncü okul olma hedefimizi yakaladığımızı ifade edebilirim” dedi.

2015 LYS’de de Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi olarak başarısını gösterdiğini dile getiren Okan, “2010 yılında Burdur Sosyal Bilimler Lisesi olarak açılan okulumuz 2014 yılında yeni isim ve binası ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür. Okulumuzun pansiyon inşaatı başlamış olup 2016-2017 eğitim-öğretim yılına yetişmesi öngörülmektedir. 2015 YGS ve LYS sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimizi ve bu öğrencilerde emeği geçen öğretmen ve ailelerini tebrik ediyoruz. Ayrıca 2015 TEOG sınavı doğrultusunda okulumuzu tercih edecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum” temennisinde bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive