Cumhur İttifakı'nın Burdur Belediye Başkanı adayı Mehmet Şimşek, seçim sürecinde vatandaşların sesine kulak vermek ve sorunlarını dinlemek amacıyla "Söz Sizde" adıyla video paylaşımları yaptı. Kendisine yöneltilen eleştirilere karşın, vatandaşların dile getirdiği su sorunu üzerinde durdu ve çözüm vaat etti.

Şimşek, su sorununun 10 yıldır çözülemediğini ve bu süreçte verilen sözlerin tutulmadığını belirtti. "Vatandaş ne diyor?" sorusuna odaklanarak, vatandaşların suyla ilgili şikayetlerini dikkate aldığını ifade etti. Özellikle suyun kireçli olması, içilemez durumda olması ve suların akmaması gibi sorunlara çözüm getireceklerini vurguladı.

Şimşek,

"Seçim süresi boyunca vatandaşlarımız konuşsun, derdini anlatsın, içini döksün diye 'Söz Sizde' adıyla buradan video paylaşımlar yaptım.
'Kimi kurgu dedi, kimi karalama kampanyası' dedi. Ben kimin ne dediğine, ne söylediğine bakmadım. 
Ben sadece 'VATANDAŞ NE DİYOR?' ona baktım. Vatandaş suyla ilgili şunu diyor: 'Sular kireçli diyor, içilmiyor diyor, sular akmıyor diyor.'
10 yıldır su sorununu çözmekle ilgili sorumluluğu olanlar ise vatandaşlarımızın mikrofona konuştuklarına 'kurgu diyor, karalama diyor.' 'Ama asıl kurgu ve yalan, 
10 yıldır vatandaşa su sorunu çözeceğim sözünü verip de bu sözü tutmamaktır.'
Kimsenin endişesi olmasın. Biz, Burdur’un su sorununu ya çözeceğiz ya çözeceğiz. Başka yolu yok. 
Üstelik öyle bir çözeceğiz ki en az 50 yıl boyunca Burdur’da su sorun olmayacak, konuşulmayacak."

ifadelerine yer verdi.