Burdur'da 31 mart 2024 mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala, il merkezinde belediye başkanlığı seçimi 
heyecanı da giderek artıyor. Seçimin en iddialı adaylarından biri olan Cumhur İttifakı Burdur il belediye başkanı adayı Mehmet Şimşek, Kanal 15 ekranlarında projelerini, vaatlerini kamuoyu ile paylaştı. Şimşek'in söylemleri, ekran performansı, projelerin içerikleri, detayları Burdur siyasetinde, seçim yarışında merak edilen gelişmelerin başında geliyordu...

AK Parti ve MHP'nin ortak adayı Mehmet Şimşek, kendinden emin bir şekilde, "Burdur'da seçmenin kararını verdiğini, yerel hizmetlerde yenilikten, değişimden yana olduğunu" ifade etti.

2024 yerel seçimleri,  3 Kasım 2002 erken genel seçiminden bu yana 21 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin beşinci yerel seçimi.
Burdur il merkezinde 2004 ve 2009 belediye başkanlığı seçimini kazanan, 2014 ve 2019'u ise CHP karşısında kaybeden, AK Parti 20 yıllık süreçten sonra Cumhur İttifakı oluşumuyla Burdur şehir merkezinde belediye'yi CHP'den geri almayı hedefliyor.
Cumhur İttifakı adayı Mehmet Şimşek ile bu hedefe erişmek isteyen AK Parti, kampanyanın başından beri 'değişim' temasını işliyor, Burdur'da seçmenden yeniden yetki istiyor.

Cumhur İttifakı başkan adayı Mehmet Şimşek, 23 mart cumartesi akşamı Kanal 15'te canlı yayınlanan 'Seçim Özel' programında, Burdur'da halkın değişimden yana olduğunu, yerel yönetimlerde değişiklik yapmaya hazırlandığını, saha gözlemlerinin, sahanın sesinin bu yönde olduğu iddiasını net bir şekilde dile getirdi. Seçimi kazanacaklarını, Burdur kent merkezinde değişim dalgasının sandıkta da seçmenin hür tercihiyle onay göreceği iddiasını seslendiren Şimşek, yeni Burdur vizyonunu oluşturan projeleri, vaatlerini de anlattı. Şimsek,  moderatör Bilal Karasakal ve gazeteci konuk Kürşat Tuncel'in sorularını da yanıtladı.

Çok tartışılan, geniş yankı bulan mahalle videolarına da değinen Şimşek, "Vatandaşımız konuşuyor, derdini dile getiriyor. Beklentilerini aktarıyor.  Biz de projelerimizi oluştururken, öncelikleri belirlerken, bu görüşlerden çok yararlandık. En başta içme suyu meselesi olmak üzere, ulaşım ve diğer sorunların hepsini çözmeye, halkımızla birlikte ortak aklı yerleştirmeye hazırız, kararlıyız." dedi.
Hazırladıkları projelerin, vaatlerin mali kaynaklarının, bütçe imkanlarının da hazır olduğunu vurgulayan Şimşek, "en başta şehrin potansiyeline, dinamiklerine inanıyoruz. Söz verdiğimiz her şeyi öncelikle Burdur Belediyesi'nin tüm imkanlarıyla, yine genel iktidarın bize sunduğu destekle, en başta Cumhurbaşkanımızın desteği var, kabinemiz, bakanlıklar, milletvekillerimiz, teşkilatlarımızın desteğiyle, iktidar rüzgarını da arkamıza alarak, Burdur'un o özlediği, beklediği yatırımları, yerel yönetimlerde şehrimize kazandıracağız" şeklinde konuştu.

Burdur'da halkın önüne sundukları yeni Burdur vizyonunun 8 ana eksenden oluştuğunu, bu eksenlerin içerisindeki konu başlıkları ve hedeflerin, göreve geldiklerinde yol haritası, pusula niteliğinde olduğunu belirten Şimşek, öncelikli projeleri şu şekilde sıraladı:
"İstasyon Park, Yeni Şeker Plajı, Gezi Katlı Otopark, Galericiler Sitesi, Mahalle Sosyal Tesisleri, Akıllı Şehir Burdur, Kültür-Turizm Temalı Yeni Yukarı Pazar, Burdur Tramvayı, BİSMEK (istihdam ve mesleki eğitim kampüsü), Burdur Kent AVM'si, Motor Sporları Aktivite Kampüsü, Spor Okulları, Şehir Tiyatrosu, Deprem Master Planı, 50 Yıllık İçme Suyu, Burdur İmar Planı Revizyonu, Yol Ekonomisi, Eli Öpülesi Yaşlılar ve Emekliler, Başımızın Tacı Kadınlarımız, Burdur Engelleri Aşıyor, Neşeli Çocuklarımız, Çocuk Köyü, Hayvan Can'dır, Her Yere Fidan Herkese Fidan."

Kaynak: YENİ GÜN MEDYA