Burdur’da, eşi Güllü Efe’yi (38) döverek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla tutuklanan astsubay Mehmet Efe’nin (43) yargılanmasına devam edildi.

         Burdur merkez Armağan İlci Mahallesi’nde, 5 Aralık 2019 günü yaşanan olayda, 2 çocuk annesi Güllü Efe ile astsubay eşi Mehmet Efe arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Mehmet Efe, eşini çocuklarının gözü önünde dövdü. Fenalaşan Güllü Efe, çağrılan ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Efe, yapılan ilk müdahalenin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Tedaviye alınan Güllü Efe, 9 Aralık 2019 akşamı burada yaşamını yitirdi.

         ‘Eşe karşı nitelikli basit yaralama’ suçundan tutuklanan Mehmet Efe’nin  daha sonra 15 bin lira kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılnasına karar verildi. Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine, Sulh Ceza Mahkemesi, kefaletle serbest bırakılma yönündeki kararı iptal ederek, tutukluluk halinin devamına hükmetti.

         Tutuklu sanık Mehmet Efe’nin Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Güllü Efe’nin babası İbrahim Efe, annesi Habibe Efe ile tarafların avukatları katıldı. Mehmet Efe tutuklu bulunduğu Burdur E Tipi Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

         Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren Mahkeme Heyeti İstanbul Adli Tıp Kurumundan rapor gelmediği için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

         Duruşma çıkışında Yeni Gün Gazetesi’ne konuşan Güllü Efe’nin ailesinin avukatı Serdar Dündar “mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Dosya geçen celse İstanbul adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Oradan sonuç gelmedi. Bir sonraki celsede mütala verilerek karar verileceğini ve sanığın ceza alacağını düşünüyoruz” dedi.

         Güllü Efe’nin babası İbrahim Efe’de “adaletin yerini bulmasını istiyoruz. İnşallah umduğumuz cezayı alacak. Kasten öldürdüğü belli. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

            Anne Habibe Efe’de “İnşallah ağırlaştırılmış müebbet alır. Çocuğumu işkenceyle öldürdü. İnşallah o da oralarda çürüsün” diye konuştu.