KültürManşetÜniversite-MAKÜMehmet Akif için farklı anma etkinliği (Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu)

2 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu Üyeleri farklı bir etkinliğe daha imza attı.

Üniversitede çok çeşitli etkinlikler düzenleyen topluluk üyeleri bu defa İstiklâl Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82’inci yıldönümünde Avşar Han’da düzenledikleri etkinlikle dikkat çekti.

Topluluk üyeleri vefatının 82’inci yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Avşar Han’da bulunan kafeye bir tabut getirdi. Topluluk üyeleri durumdan haberdar olmayan kafedeki gençlere çağrı yaparak Akif’in İstanbul üniversitesi öğrencilerinin Mehmet Akif Ersoy’un cenazesini kaldırmasını temsili olarak gerçekleştirdi. Çağrı üzerine kafedeki öğrenciler hep birlikte tabuta omuz vererek Mehmet Akif’in tabutunu omuzladı.

Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu Başkanı Ferdi Ersoy; “Mehmet Akif Ersoy’u anmak, o hissiyatı yaşatabilmek için toplandık. Duyarlılığınız için herkese teşekkür ederim. Biz Asım’ın nesliyiz. Vefalı nesiliz. Mehmet Akif Ersoy’un ismini Üniversitemizde taşımaktan onur duyuyoruz” dedi.

Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğunun milli manevi değerlere sahip çıkmak adına bir çok etkinliğe imza attığını söyleyen topluluk Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Raşit Acar; “bugünde Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu gençleri Asım’ın nesli olabilmek adına Avşar Han’da öğrencilerin içerisinde 82 yıl önce gözlerini hayata kapamış ve bizlere en büyük mirası bırakmış İstiklâl Marşımız’ın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde 82 yıl önce iki öğrencinin camideki tabutun Mehmet Akif’in tabutu olduğunu anlaması ile nasıl tüm öğrencileri topladıysa biz de bugün yaptığımız sosyal deneyle bunu gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimiz toplandı. Bugün görebiliyoruz ki Mehmet Akif’in Asım dediği nesil ayaktadır. Mehmet Akif’in ruhu şadolsun, arkasında bıraktığı gençlik onu tanımakta ve onun izinde gitmektedir. Allah rahmet eylesin” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive