GenelMeclis’te Burdur tanıtımı (ÖZÇELİK, TBMM’DE YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ İKRAM ETTİ)

4 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, Anayasa değişiklik teklifinin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerinin ilk turunda yoğun günler geçiren Türkiye Büyük Millet Meclisi koridorlarına Burdur’un yöresel ürünlerini Milletvekillerine ikram ederek Burdur’un tanıtımına katkı sağladı.

Anayasa değişiklik teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri için 9 Ocak tarihinde başlayan görüşmeler 7 gün sürdükten sonra tamamlanırken, yoğun bir çalışma dönemi geçiren milletvekillerine Burdur’un yöresel ürünleri olan ceviz ezmesi, haşhaş ezmesi, pekmezli ceviz helvası, haşhaş gevreği ve Bucak salebi ikram edildi.

Burdur’un yöresel ürünlerini başta Genel Başkanımız Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere, bakanlar, milletvekilleri ve TBMM personeli tarafından hoş karşılandığını belirten Milletvekili Özçelik, “Yoğun bir çalışma döneminde olan milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve Başbakanımıza hem Bucak salebi hem de ceviz ezmesi ikram ederek daha dinç kalmalarını ve yöremizin özgü lezzetlerini bir kez daha tatmalarını istedik” diye konuştu.

Ülkede tüketilen salebin yüzde 90’ının Bucak’tan elde edildiğini belirten Özçelik, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın Burdur’un, Bucak’ın teşekkürlerini iletiyorum. Kendisinin sayesinde Bucak salebimiz gündeme geldi. İlimizin ve İlçelerimizin markalaşmış ürünlere sahip olması çok önemli” diye konuştu.

Yörelere özgü ürünlerin dünyadaki ticari rekabete katılması gerektiğini belirten Özçelik, şöyle devam etti: ”Bizim bu salebi, ezmelerimizi duyurmamız lazım. Bunu illa ki marka haline getirmemiz lazım. Ezme ve Salep gibi ürünlere pazarlama alanları geliştirmemiz lazım. ‘Burdur için ne yapabiliriz’ diye çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yerel kalkınma önemli. Salep doğal bir içecek. Hiçbir katkı maddesi yok içeriğinde. Kışın insanların içini ısıtan salep kokusuyla, tadıyla içerken insana mutluluk, dinçlik veriyor.”

Aynı şekilde Burdur’a özgü lezzetlerden biri olan ceviz ezmesini de ikram ettiklerini belirten Özçelik, “Burdur’umuzu hem TBMM’de hem de Türkiye’nin dört bir yanında tanıtmaya devam edeceğiz. İlimizin ürünlerinden Burdur’umuzun tatlısı Ceviz Ezmemizi, Pekmezli Ceviz Ezmemizi, Haşhaş Ezmesi ve Haşhaş Gevreğimizi Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve TBMM personelimize ikramda bulunduk. Bu konuda sosyal ve kültürel tüm çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive