AK Parti Burdur İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla yapıldı.

1 Şubat 2020 tarihinde Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Kandemir; “Türkiye’nin çözülmez denilen pek çok meselesini çözmüş bir kadronun, o kadronun içerisinde bulunmanın, şerefini ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, AK Parti Burdur İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Burdur İl Meclis Üyeleri ve Teşkilat üyeleri katıldı.

Toplantının basına açık olan bölümünde AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sırasıyla konuşmalar gerçekleştirdiler.

Konuşmalardan öne çıkan pasajlar:

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “İlçe başkanlarım, belediye başkanlarım gece gündüz koşturuyoruz hizmet yarışını sonuna kadar götürüyoruz. Tabi ki karşı taraf çamur atıp izi kalsın mücadelesini yapıyor. Biz de hak mücadelemizi sonuna kadar götürüyoruz. Allah razı olsun bu mücadelede 2 vekilimde Ankara ayağında büyük gayret gösteriyorlar ve 2023 için Burdur’umuzda bütün projeleri bitirmek için var gücümüzle ben her hafta yanlarına gidiyorum ve bütün projelerimizi takip ediyoruz. Burdur’umuz bölgede Batı Akdeniz’de kişi başına yatırım alan en değerli illerimizden bir tanesi oldu. 18 yılda yaklaşık 7 milyar TL ye yakın yatırım aldık. O yatırımların kimisi tamamlanmak üzere kimisi de değerlendirme aşamasında ve devam ediyor. Bunların özellikle Devlet Hastanesi kısmı çok önemli bizim için Burdur’umuza 500 yatak kapasiteli Devlet Hastanemizi Cumhurbaşkanımızın yerel seçimler öncesi verdiği destekle ihale aşamalarını tamamladık ve şuan sonuçlanmasını bekliyor. Burdur’umuza çok büyük bir hizmeti 2023’e yetiştirmenin gayretindeyiz. Daha birçok projemiz var ama onların hiçbir projesi yok onlar hep sözde kalıyor, onlar hep fotoğrafta kalıyor, onlar hep iftirada kalıyor, onlar hep bizim yatırımlarımızı eleştirmekle geçiriyorlar vakitlerini Burdur CHP Belediyesi, Burdur Yeşilova CHP Belediyesi hep bizim yatırımlarımızın engellenmesi için elinden gelen gayreti yapıyorlar ve bizde onlara karşı büyük bir mücadeleyi teşkilat mensuplarımız ile beraber veriyoruz. Hatırlarsanız şuanda hala devam ediyorlar Salda ’da Cumhurbaşkanımızın gözbebeği şuan oraya çok güzel çevreyi etkilemeyecek bir Milet Bahçesi projemizi, beton yığını diye eleştiriyorlar hâlbuki tam tersi. Cumhurbaşkanımızın ve Çevre Şehircilik Bakanımızın Salda’yı sahiplenmesiyle şuan biz kaderini değiştirdik ve bu yıl yaklaşık 1,5 Milyon ziyaretçi aldı. Yılda sadece 30 bin ziyaretçi alıyordu salda gölü ama Cumhurbaşkanımızın büyük gayretleri ve sahiplenmesiyle 1,5 milyon ziyaretçi alıyor. Biz bu bütün projelerin arkasındayız ve tek tek savunuyor ve yatırımlar yapılması içinde 2 vekilimde sağ olsun büyük gayret gösteriyorlar. Biz üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız, yapmak için de çok çalışıyoruz. Tabii ki hatalarımız olur ama bu hatalarımızı her ay organize ettiğimiz ilçe danışma toplantılarımızla, il danışma toplantılarımızla beraber istişare ederek gidermeye çalışıyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcım ben bugün buraya bizleri onurlandırdığınız için bizim aşkımıza aşk kattığınız için çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Gerçekten çok ağır yükünüz var Cumhurbaşkanımızın yanı başındasınız sizin derdinizle dertlenmek için büyük mücadele vereceğiz geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur; “Ülkemizde gündem hızlı bir şekilde değişiyor ilimizde de aynı şekilde en son Elâzığ da bir deprem gerçekleşti ben depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Devletimiz, Hükümetimiz deprem olduktan sonra anında müdahaleler gerçekleştirerek çok iyi bir koordinasyonla iyi bir iş çıkartmıştır. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımızda sözleriyle ifade etti. Burdur İlimize dönecek olursak biraz önce de ifade edildiği gibi Burdur milletvekilleri olarak Burdur’umuzun bütün projeleri ile inanın gece gündüz demeden her hafta il başkanım ve teşkilattaki diğer arkadaşlarım Ankara’ya gelip bütün projelerimizi, Belediyelerimizin bütün projelerini takip etmekle günlerimiz geçiyor. Belediye Başkanlarımız haftada olmasa bile iki hafta da bir geldikleri zaman Bakanlarımızla Mecliste görüşmeler gerçekleştiriyor ve yapmayı düşündükleri projeleri gerçekleştirmek için gayret sarf ediyoruz. Tabi ilimizle alakalı birçok projeyi takip ettiğimiz gibi siyasete dair dünyada, ülkemizde birçok gelişmeler oluyor. Bakıyorsunuz işte Orta Doğu’da olan meseleler en son ABD Başkanının Kudüs ile alakalı yapmış olduğu bir planla alakalı TBMM’de bütün parti gruplarının birleşimi ile bir bildiri yayınladık. Bunun bütün dünya da incelediğimiz zaman Müslüman olarak gördüğümüz Devletlerin başkanları hiçbir şey demez iken bu ümmetin lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Müslümanların yine en güçlü sesi olmuştur ve “Kudüs bizim kırmızıçizgimizdir. Ey Müslüman Dünya bugün Kudüs’e el uzatamazsak yardım edemezsek yarın o kem gözler Kâbe’mize çevrilecektir.” diye aslında tarihe geçecek bir cümle sarf etmiştir. Bizim daha çok uyanık olmamız, daha çok kendimize gelmemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan teşkilatlarımızla yapmış olduğumuz hizmetlerle güç vermemiz gerekiyor.”

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Öncelikle kıymetli Genel Başkan Yardımcımızın Burdur ziyaretinden çok mutlu olduğumuzu, kendisinden müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Allah razı olsun. Mecliste önceki dönemlerde siyasi bir büyüğümüz şöyle derdi; “Siyasetin 52 tane tarifi vardır bu tariflerden birisi de şudur, sözün doğrusunu söyleyip işin doğrusunu yapmak” işte Adalet ve Kalkınma Partisi olarak biz kurulduğumuzdan beri kıymetli Cumhurbaşkanımızın hani meydanlarda en çok söylediği “ne aldatan olacağız, ne aldatılan olacağız” işte bu siyasi tarife denk gelen bu siyasi çalışmalarla Elhamdülillah, rabbimizin inayetiyle, milletimizin de destekleriyle seçimlerde, referandumlarda birinci olduk, istediğimiz sonuçları aldık ve ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir; Türkiye Ak Parti iktidarlarında çok şeyler başardı. Ekonomide çok şeyler başardı. Bugün Kılıçdaroğlu’nun ve onun yanında hizalanmış o muhalefet bloğunun söylediklerine aldırmamak lazım. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız ifade ettiler. Ahlak çok önemli siyasette, bunlar siyaset ahlakını ‘bir laf ederiz, bir iftira atarız, acaba gönülleri kafaları bulandırabilir miyiz üzerine inşa eden ahlaklarını böyle oluşturmuş siyasi hareketler. CHP 50 sene önce ne ise bugün de aynı. Bazen herhangi bir meselede acaba nerde pozisyon almışlar tarihte, şöyle bir arşivlere bakalım dediğimizde görüyoruz ki değişen hiç bir şey yok. Meclis tutanaklarını açsak, gazete köşelerini şöyle bir karıştırsak, arşivlere gitsek, şu ülkenin serencamında, serüveninde milletin hissiyatıyla örtüşmüş mü duruşları diye bir baksak inanın bir iki mesele hariç tek bir örnek bulamayız. Şimdi bunlar geçmişler bize ders verir gibi konuşuyorlar. Ak Parti siyasi hareketi Allaha hamdolsun istikametini milletin çizdiği bir siyasi hareket. Çok güçlü bir liderimiz olduğu için yaşadığımız o çetin mücadeleleri zaman zaman unutuyoruz. Hatırlamak, hatırlatmak lazım.

Çok zorlu bir başörtü mücadelesi verdik

Çok zorlu bir başörtü mücadelesi verdik kim karşımızda kim yanımızdaydı. Vicdanlar bunu biliyor. Milletin hafızasında bunlar çok taze. Gezi hadiselerinde 3-5 ağacı bahane edip Türkiye çınarını baltalamaya koşanlar, o gün ülkenin içerisini karıştırırlarken kim milletin, kim huzurun, kim barışın yanındaydı kim karşısındaydı bizim milletimizin hafızalarında. Çukur hadiselerinde,  6-7 Ekim olaylarında. O zaman HDP’nin eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bir çağrı yapmıştı ve insanlar sokağa dökülmüştü ve Kürt çocukları ölmüştü. Bunların ellerinde kan var, bunlar bu ülkede barış olsun, insanlar birbirlerine sarılsınlar,  farklılıklarımız değil, beraberliğimizi sağlayan şey o sıcak Anadolu insanının zengin gönlü olsun istemezler. İşte şimdi onlarla kol kola girmişler bir görüntü veriyorlar. Biz ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı seviyoruz. Ezanımıza aşığız. Bu toprakların her bir santimi bizim ecdadın emaneti. Ölümüne onu muhafaza etmek boynumuzun borcu. Böyle inanıyoruz.  Bunun gereğini yapıyoruz. Bunun bedeli her ne ise o bedeli ödemeyi de göze alıyoruz.

Sadece Türkiye’de değil yeryüzünde de zulmün tarafı olmayız, olmuyoruz

Ak Parti siyasetinin Recep Tayyip Erdoğan’ın en temel özelliği şudur “Biz illa iktidarda kalalım sevdasında olan bir siyasi hareket değiliz. Biz yanlışın tarafı olmayız, hatanın kusurun, eksiğin zulmün tarafı olmayız ” Sadece Türkiye’de değil yeryüzünde de zulmün tarafı olmayız, olmuyoruz. Bugün Kudüs meselesinde tek bir lider, tüm dünyanın hep beraber izlediği bir olayda sesini yükseltiyor. ‘Sadece bizim için de değil diyor. Kudüs Hristiyanlar, Yahudiler, Müslümanlar için ayrı ayrı kutsaldır. Yapmayın bunu, yapamazsınız. Elinizi, gözününüz oraya dikerseniz sadece huzuru bozmaz, sadece barışı sarsmazsınız, insanlık vicdanı kanarken Milyarlarca insan nasıl olur bu iş derken bir tek lider itiraz ediyorsa eğer, onun adı Recep Tayyip Erdoğan’sa, bu topraklarda yetişmişse eğer biz kendimizi şanslı addederiz. Bundan mutlu oluruz. Onun teşkilatı olmaktan, arkasında durmaktan, siyaset yapmaktan onur duyarız. Bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak gayret gösteririz. Bugün adeta son 10 senede dünya dengelerinin bozulduğu, adaletin esamesinin okunmadığı, mazlumların seslerinin çıkmadığı, kısık seslerin, bağıran haksız güruh tarafından bastırıldığı bir dönemi yaşadık ve yaşıyoruz. Biz Ak Parti iktidarı, biz Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tarihe bir kayır düşüyoruz. Diyoruz ki biz mazlumun yanında, haksızlığın karşısındayız. Biz ecdadımızdan böyle gördük çünkü. Bizim coğrafyamızın medeniyetimizin değerlerinden öğrendiğimiz haliyle mazluma kucak açarız. En son İdlib’de yaşıyoruz. Milyonlarca Suriyeliyi misafir ediyoruz. Sıkıntı çekiyoruz ama bu sıkıntıyı göğüslüyoruz. Çünkü diyoruz ki bizim medeniyetimizin değerleri rahmetle beraber gelir. Dün ecdadımız yapmıştı. Bugün biz yapıyoruz. Çocuklarımıza iyi bir miras bırakıyoruz. Bunu beraber başarıyoruz. Biz sesimizi yükselttikçe birileri de karşımızda daha katı duracaktır. Şunu da biliyoruz. Dışarıda duranlar önemli değil de içerde onların uzantılarının aynı hissiyatı paylaşanlarında yan yana duracağını biliyoruz buna da alışkınız. CHP liderinin bu manada söyleyeceklerinin, çünkü istikametini bu coğrafyadan topraklardan almıyor. Söyleyeceklerinin aşağı yukarı neye tekabül edeceğini biz biliyoruz. Biz Ak Parti teşkilatları olarak milletimizle hemhal olarak derdimizi anlatmaya bu geleneğin ürettiği siyasetin Dünyaya alternatif değil özgün bir çağrı yaparak ben hakkın hakikatin ve vicdanın yanındayım demeye devam edeceğine inanıyoruz.

Kudüs bizim. Gitmeye devam edeceğiz

Başakşehir Belediye Başkanımızın eşini, 7 ve 10 yaşındaki iki çocuğu Kudüs’e gitmişler tam dönecekler İsrailli yetkililer hiç bir gerekçe göstermeden uçaktan indirmişler, 4-5 saat kadar adeta psikolojik bir işkence yapmışlar. Siz ne yaparsanız yapın. Kudüs bizim. Gitmeye devam edeceğiz, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Öyle meşru olmayan haliyle orayı ilhak etmek, Biz çok güçlüyüz, ne dersek öyle olur diyerek Müslümanların, Hristiyanların ve Yahudilerin elinden kopartıp almaya pabuç bırakmayız.”