Tv8’in sevilerek takip edilen MasterChef programına katılan Burdurlu yarışmacı Serap Küçük, ilk turda 3 evetle birlikte ikinci tura geçmeye hak kazanmıştı. 8 temmuz akşamı ekranlara gelen yeni bölümde yarışan Serap Küçük şeflerin su böreği istemesi ile birlikte çalıştığı yerden marifetini gösterme şansı buldu. Burdur’da bayramların vazgeçilmezi olarak kültürel bir yer kaplayan su böreği Burdurlu bir yarışmacı olarak Serap Küçük için avantaj sağladı mı?

Yarışmacılar, su böreği yapma göreviyle karşı karşıya gelirken en başarılı olan ana kadroya yükselecek olması heyecanı zirveye taşıdı. Serap Küçük’ün yarıştığı dakikalarda şeflerden yarışmacılara su böreği yapma süreci ve beklentileri üzerinde uyarılar geldi. Su böreğinin kriterleri ve başarılı olma şartları ele alındı. Yarışmacılara verilen süre, hamurun önemi ve beklentileri konusunda detaylı bilgi verilirken Serap bu turda başarılı olabilecek mi?

Serap Küçük zamanla ve rakipleri ile yarıştığı dakikalarda, “Hamuru severim ancak süre açısından biraz düşünüyorum. Oturmuş bir hamurla daha güzel bir su böreği olabilirdi. Ama yine de en iyisini yapmaya çalışacağım. Şu anda dışarıdaki stresim yok en azından, yetiştirebileceğimi düşünüyorum. Hamuru açarken bir taraftan da hamurun evrelerini kafamda planlıyorum. İnşallah en güzel su böreğini çıkartacağım.” ifadelerini kullandı. Şeflerin alt kat hamurunun ve üst kat hamurunun yırtık olmamasını ve böreğin nar gibi kızarmış olmasını özellikle vurgularken Serap Küçük tüm gayretini gösterdi. Ancak o dakikalarda Danilo Zanna’nın “bir yarışmacının çok büyük sıkıntısı var.”demesi ise yarışmacıların heyecanını ikiye katladı.

Büyük sıkıntı yaşayan yarışmacı hangisi?

Son ana kadar hevesle yarışan yarışmacılardan üçüncü olarak seçilen yarışmacı ise ne yazık ki Serap Küçük oldu.

Su böreğinin zorluğu sebebi ile ortaya koyulan çaba için tüm yarışmacılara teşekkür edilirken Serap’ın böreğinin üçüncü olmasının sebebi de su böreğinden beklenen kalınlığın sağlanamaması, böreğin ince olması oldu. Serap Küçük ise bu durumun hamurun ince açılmış olmasındna kaynaklanabileceğini söylerken şeflerin Burdur’a selam iletmesi ile yarışmaya veda etti.

Burdur'daki korkunç kazanın detayları belli oldu Burdur'daki korkunç kazanın detayları belli oldu

Yarışmanın ardından Burdur’un fenomen sosyal medya grubu Gadın Burdurum’da paylaşımda bulunan Serap Küçük, “Çok değerli Burdurlu hemşehrilerim elimden geleni yaptım hamur açamayan hanımefendi birinci seçildi yarışmanın başında kriter hamurun ince olmasıydı o yüzden ince açtım hayatımda üçüncü defa su böreği yapmıştım diğer hanımefendilerin ise işi bu idi… Peyniri boldu ama ben anneannemden yavaş ateşte piştiğini bildiğim için onlar gibi ocağa sonuna kadar açmadım o yüzden peynir eridi içinde üzerine de fırında kızarttım sekiz beze ile çalışmama rağmen sonuç bu şekilde takdiri sizlere bırakıyorum destekleriniz için teşekkür ederim ama daha yolun başındayım inşallah daha yeni başlıyoruz İstanbul’dan haberler devam edecek hepinize hayırlı akşamlar diliyorum ve İstanbul’dan kocaman sevgiler gönderiyorum.”dedi.

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA