Burdur’da her yıl düzenlenen 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ‘Maskemi atarım, hayalime koşarım’ etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında LÖSEV Burdur İl Temsilciliği tarafından Cumhuriyet Meydanı’na stant açıldı. Stantta LÖSEV Burdur İl Temsilcisi Şerafettin Acar ve LÖSEV Burdur gönüllüleri, vatandaşları bilgilendirdi. Ayrıca stantta LÖSEV’e destek için LSV Dükkân ürünleri satıldı.

Etkinlikte konuşan LÖSEV Burdur İl Temsilcisi Şerafettin Acar, “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz gönüllülerimiz, destekçilerimiz ile birlikte LÖSEV büyük bir ailedir. Bu büyük aile 24 yıl önce zor şartlarda aynı amaç altında bir araya gelen bir avuç idealist kişi ile birlikte büyümüş, bugün geldiği noktaya ulaşmıştır. LÖSEV 2-8 Kasım etkinlikleri kapsamında herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri ile sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizler, löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak için taktıklarını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara ayni, nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Türk halkı ile paylaşıyor, daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz. Her yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nın bir önceki yıldan daha coşkulu ve hastanemizin tam ruhsatı ile taçlanarak tekrarı dileklerimle.” dedi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI