ManşetSiyasetMart 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti’nin Burdur’un ilçelerindeki BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU

1 sene ago

Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde, Burdur siyasetinde büyük bir merakla beklenen AK Parti’nin ilçe belediye başkan adayları belli oldu. AK Parti Genel Merkezi’nin uzun bir süredir yürüttüğü ilçe belediye başkan adaylarını belirleme çalışmalarında Burdur dosyasında tüm isimler kesinlik kazandı.

Daha önceden 25 Kasım 2018 tarihinde Burdur Belediye Başkan Adayını Deniz Kurt olarak ilan eden AK Parti’de 10 ilçenin belediye başkan adayları da belli oldu.

AK Parti’nin ilimizin en büyük ilçesi Bucak’ta yeni dönem belediye başkanı adayı eski ilçe başkanlarından Emrullah Ünal oldu.

Ağlasun adayı, daha önceki dönemde de aday olan Ali Ulusoy olurken, üç ilçede ise; mevcut belediye başkanları ile yola devam kararı alındı. Altınyayla’da Ahmet Serttaş, Karamanlı’da Fatih Selimoğlu ile yola devam kararı alınırken, Çavdır’da üç dönemdir 2004’ten bu yana belediye başkanlığı görevini yürüten Mustafa Uysal, dördüncü kez aday gösterilerek, rekoru zor kırılacak bir kariyere imza attı.

Çeltikçi adayı eski belediye başkanlarından Rıza Yanar olurken, Tefenni adayı ise, Bur- dur merkezde de çok bilinen, eski TEDAŞ, CLK Akdeniz yöneticilerinden Süleyman Başer oldu. Gölhisar’da ise; mevcut belediye başkanı Ramazan Canural daha önceden aday olmayacağını açıklamıştı, Gölhisar’da AK Parti’nin yeni adayı İbrahim Sertbaş, Yeşilova’da İsmail Kavla, Kemer ilçesinde ise, İsmail Özay oldu

Kodlama : SadeMedia Interactive