ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’yü TERCİH ET

2 sene ago

Geride bıraktığimiz haftada 31 Temmuz 2018 tarihinde üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, bütün dikkatler adayların üniversite tercihlerine çevrildi.

Bu sene değiştirilen, yeni adıyla; Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) dönüştürülen üniversiteye giriş sınavlarında, sonuçların ardından adayların tercih telâşı başladı. Üniversitelerin de tanıtım atağına geçtiği şu süreçte öğrenciler 14 Ağustos’a kadar tercihlerini bildirecek.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda tercih süresi 7-14 Ağustos 2018 olarak belirtildi. Adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler.

2006 yılında ilimizde kurulan, 12 yıllık süreçte pek çok alanda kaydettiği gelişmeler, mesafeler ile adından sıkça söz ettiren, kendisiyle birlikte kurulan 15 üniversite arasında elde ettiği birinciliklerle öne çıkan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, başlattığı geniş çaplı tanıtım atağıyla üniversite tercihi yapacak öğrencilere sesleniyor.

“MAKÜ’YÜ TERCİH ET” sloganıyla bu yıl tercih yapacak öğrencilere Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni tercih etmeleri çağrısında bulunulan görsellerde, MAKÜ ile ilgili çarpıcı, özet bilgilere yer veriliyor.

MAKÜ’nün resmi internet sitesinde, sosyal medya hesaplarında yayınlanan “MAKÜ’YÜ TERCİH ET” görselleri büyük beğeni topluyor.

MAKÜ bünyesinde 11 Fakülte, 6 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 172 bölüm-program, 32 bin öğrenci, 886 akademik, 775 idari personelin bulunduğu bilgilerinin paylaşıldığı tercih tanıtım görsellerinde MAKÜ’nün tarihçesi, gelişimi, 50 yıllık üniversite alt yapısı hakkında ise şu bilgilere yer veriliyor:

“1965 yılında ‘Burdur Kız Öğretmen Okulu’ adıyla eğitim öğretime başlayan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 50 yılı aşkın geçmişi ile eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, mühendislikten temel bilimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknoloji altyapısı ve nitelikli akademik-idari kadrosuyla sağladığı eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel zenginlikleri ile de öğrencilerine mutlu bir yaşam alanı sunmaktadır.”

“MAKÜ’yü tercih başlığı” http://aday.mehmetakif.edu.tr  #MAKÜ etiketiyle, alt başlıklarda şu şekilde detaylandırılıyor:

– MAKÜ’yü tercih et, Ulusal ve Uluslararası Değişim Programları ile ufkunu genişletmne ve sınırları aşmana birlikte karar verelim.

– MAKÜ’yü tercih et, 3+1, 7+1 ve 6+2 Eğitim Modellerimiz ile eğitim sırasında iş deneyimi kazanmanı birlikte sağlayalım.

– MAKÜ’yü tercih et, 100’ün Üzerinde Öğrenci Topluluğumuz ile yılda 300’e yakın sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliği birlikte planlayalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Çift Anadal ve Yandal Programları ile kariyerini parlatmana yardımcı olalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Kariyer Geliştirme Sistemimiz ile geleceğini birlikte planlayalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Öğrenci Destek Merkezimiz ile görüş, öneri ve sorunlarına kısa sürede birlikte çözüm bulalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Teknokentimiz ile hayallerini girişime çevirme şansını birlikte yakalayalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Turuncu Bayraklı Bir Üniversitede engelleri birlikte aşalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Uluslararası Standartlarda Açık ve Kapalı Spor Alanlarımız ile eğitimin boyunca spordan mahrum kalmamanı sağlayalım.

– MAKÜ’yü tercih et, Zengin İçerikli Modern Kütüphanemiz ile bilgiye ulaşımını kolaylaştıralım.

Kodlama : SadeMedia Interactive