Burdur’da hafta sonundan beri gündem futbol, MAKÜSPOR, Tefenni Belediyespor BAL baraj maçı. Son yılların en yoğun taraftar ilgisini çeken büyük bir heyecana sahne olan MAKÜ-Tefenni maçı, maç sonucu kadar maçtan sonra gelişen olaylarda gündem olmaya devam ediyor.

Maç sonrası akşam saatlerinde MAKÜSPOR otobüsünde ilçe takımları Bucak ve Tefenni ile ilgili sözler, iki ilçede de tepkiye neden oldu. Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sert bir mesajla tepkisini dile getirirken Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’da bir açıklama yaparak tepkisini kamuoyu ile paylaştı. Tepkilerin odağında MAKÜSPOR’lu genç futbolcular kadar MAKÜSPOR Kulüp Başkanı ve MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ın danışmanlığını yapan Mustafa Kılınç vardı.

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile AK Parti Tefenni İlçe Başkanı Fatih Özcan’da yaptıkları yazılı açıklamalarda otobüsteki maksadını aşan ifadelere tepkilerini dile getirdiler. Tüm açıklamalarda MAKÜ yönetiminin bir açıklama yapması da öne çıkan beklenti oldu.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’da sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda sportmenlik ruhuyla bağdaşmayan bu sözlerden dolayı kamuoyundan özür dilerken önümüzdeki günlerde her iki kulübü, Bucak ve Tefenni ilçelerini ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.